Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

17. 06. 2012 o 18:10

Futbalisti Bardejova postúpili do 2. ligy

autor: Miroslav Jaščur
1378x čítanéV záverečnom 32. kole III. futbalovej ligy skupiny Východ Šarišania potvrdili svoju suverenitu. S 22 výhrami, tromi prehrami a siedmymi remízami o päť bodov predstihli Ružinú a Lokomotívu Košice. V najbližšej sezóne budú hrať v druhej lige. Po stretnutí víťaznú trofej odovzdával predseda VsFZ Richard Havrilla a primátor Bardejove Boris Hanuščák. Oslavy 90 rokov založenia futbalu v meste sa uskutočnia pri prvom majstrovskom stretnutí 2. ligy na domácom trávniku.

 

Góly: 61. a78. Seman, 31. Cuprišin, – 35. Palencsár. ŽK: Schnurer. Pred 840 divákmi rozhodoval Kakaščík. PARTIZÁN: Molčan – Hanuščák, Staš, Palša, Grohoľ (65. Streňo) – P. Zajac (46. Andraščík), L. Zápotoka, Kundra (55. Seman), Tomko – Vaščák, Cuprišin. BODVA: Vojtaško – Mačaj(55. Vitkaj), Petričko, Dolutovský, Majný – Timkovič (46. Horňák), Maďarik, Schnurer (46. G. Zajac), Človečko – Palencsár, Hanzeľ.

 

Tréner Komanický dostal zaujímavejšiu ponuku

Po stretnutí Bardejova s Moldavou B si domáci hráči obliekli víťazné dresy a pri dúškoch šampanského z pohára pre víťaza 3. ligy si zapálili víťazné cigary. Klubové snaženie o postup do druhej najvyššej súťaže sa skončilo po dvoch sezónach.

V januári minulého roka sa hlavným trénerom mužstva stal odchovanec Mikuláš Komanický (62), rodák z neďalekej Dlhej Lúky. ”Už v jarnej časti minulého ročníka sme si povedali, že sa pokúsime o malé prekvapenie. Zaútočili sme na prvenstvo z šiesteho miesta, ale Podbrezová bola po všetkých futbalových i materiálnych stránkach lepšia. Pred novou sezónou sa mužstvo vystužilo, hoci sa to mnohým nepáčilo. Ale čas ukázal, že tí domáci hráči, ktorí odišli do nižších súťaží nič nedokázali a nedostali ponuky. No aj keď sme vyhrávali, do kabíny stále vnikala nervozita, čo sa potvrdilo aj pred záverom súťaže. Aj umelo boli vytvárané tlaky, čo bolo cítiť na výkone hráčov,” vyznal sa Komanický, ktorého snahou bolo s hotovými hráčmi vyhrať súťaž, čo dokumentuje takto: "Len tri prehry za sezónu sú dôkazom kvality, aj keď záver nevyznel najlepšie. Každý čakal na naše zakopnutie, čo sa prejavilo aj na hre. Keď niekto hovorí, že tréneri zobrali chlapcom chuť do futbalu, tak to sme určite neboli my.”

Komanický niekoľko raz v minulosti pripomenul, že toto mužstva sa dokáže poraziť len samo a že kľúčová je činnosť tvorivej stredovej hry či osobnosti v tíme: "Obrana na čele s Palšom a Stašom hrala veľmi dobre. Až tak, ako sme chceli, sa nám nepodarilo posilniť stred poľa, aby hráči boli kreatívni a dynamickí. V niektorých zápasoch sme na to doplácali, súper nás prevyšoval. No Seman tam podával dobré výkony a Grohoľ bol univerzálom na každom poste. V útoku mladý Cuprišin dal góly, aj keď raz toľko šanci premárnil. Mohol byť najlepší v súťaží. Gólmi v jari nám pomohol aj Vaščák. Keď bola pohoda, tak hrali dobrý futbal, no pod veľkým tlakom postupu a iných okolností, nie sú až tak mentálne silní aby to zvládali bez problémov. Vo vyššej súťaží bude treba novú krv, aby sa oživil prejav. Tak, ako sme preosiali mužstvo, bude to potrebné urobiť aj teraz.”

O svojom ďalšom pôsobení pri futbale Komanický povedal: "Aj keď som mal snahu v Partizána pokračovať, bolo mi naznačené, že ja už tu nebudem. Dostal som zaujímavejšiu ponuku.”

Kormidelník druholigovej rezervy Moldavy nad Bodvou Roman Martončík bol po stretnutí spokojný: "Chceli sme favorita súťaže pri postupe trošku potrápiť. Podarilo sa to v 1. polčase, no v tom druhom aj tým teplom doľahla na nás únava, ale myslím si, že domáci vyhrali zaslúžene. Bolo to vyrovnané, nás podržal brankár Vojtaško a dvakrát aj konštrukcia brány. My, ako nováčik, sme v kvalitnej súťaží zohrali dôstojnú rolu. Bardejov v druhej lige obstojí.” Na okraj niekoľkých nečakaných výsledkov v závere súťaže, ktoré podsúvajú manipuláciu, Martončík dodáva: „Je to celkom možné, žiaľ nemôžem hovoriť za ostatné kluby. Normálne to nie je.”

Juraj Ščerbík

FOTO: Peter Cingel