Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

19. 06. 2012 o 11:58

Góly sú viac ako šance

autor: Marián Škuba
1375x čítanéFutbal sa hrá na góly. V plnej miere sa o tom presvedčili futbalisti Jasenova, ktorí v poslednom kole IV. ligy (skupina Sever) na svojom trávniku podľahli Medzilaborciam. Hostia ukázali, ako sa má hrať vonku efektívne, pričom ešte v závere nepremenili pokutový kop.

Jasenov - Medzilaborce 1:2 (0:0)

Pred stretnutím prevzal Vladimír Chalupka st. (tajomník TJ FK Jasenov) darček k 55-ke. Domáci však zahodili aj nemožné a tešil sa Spartak. V 14. min. dlhý výkop Dudiča preskočil obranu hostí, ale Melník volejom zle trafil loptu. V jeho repete zasiahol Šuľák nohami. V 25. min. Vasiľ pätičkou uvoľnil Vožného, ten ideálnym centrom našiel Melníka, ktorý však volejom tesne minul. Priamy kop Vožného lízal žrď, v 34. min. sa vydal na "hrot" Chalupka, po jeho centri chýbali centimetre voleju Vožného. V 40. min. spálil Melník ďalšiu tutovku. Druhý polčas priniesol jasenovskú radosť už v 50. min., keď center Melníka hlavou v kľaku z 3 m usmernil do siete Čerňa. Autor gólu následne z 12 m prestrelil. Z čista jasna udrelo na druhej strane: 66. min. - Pa. Hrehovčík z 25 m ľavačkou prekvapil Dudiča. Hneď v 67. min. sa uvoľnil v šestnástke Vožný, prekonal Šuľáka, ale trafil G. Lukačika. A opäť medzilaborský blesk: 70. min. - Guba napriahol ľavačkou z 22 m krížne k žrdi a lopta napla sieť. Domácimi to otriaslo, až v 88. min. tečovanú strelu Mastiľáka vyškriabal Šuľák. Poistku Spartaka mohla prísť v 89. min., Gavula postupoval sám, Goga ho fauloval, ale penaltu V. Lukáčika kryl Dudič. V nadstavenom čase mohol vyrovnať Barnišin, skáčucu loptu z 12 m poslal halfvolejom nad bránu.

Góly: Čerňa - Hrehovčík, Guba. Pred 350 divákmi rozhodoval Počurek, ŽK: Vasiľ (Jasenov). TJ FK: Dudič - L. Horvat, L. Goga, R. Chalupka, Firkaľ - T. Mastiľák, Kondžura (88. M. Šalata), Vožný, P. Vasiľ (82. M. Barnišin) - Čerňa, V. Melník (61. Čvirk). MŠK Spartak: R. Šuľák - Pelech, G. Lukačik, Lučko - Gič - Pa. Hrehovčík, V. Lukačik (90. Kvaska), Chripák, R. Guba - Bega (62. D. Hrišo), Gavula.

Slavomír Kočerha (TJ FK Jasenov): "Derby prinieslo z našej strany festival zahodených šancí. Najmä do prestávky sa naša zápasová slabina, skórovať, ukázala v celej kráse. napokon sme boli za našu slabú efektivitu kruto potrestaní. Nebolo nám jednoducho súdené v derby bodovať, i keď herne to nebolo zlé, len tá nešťastná koncovka."

Viťo Lukačik (MŠK Spartak Medzilaborce): "Pri polčasovej prestávke sme boli radi, že stav je bezgólový, pokojne sme mohli inkasovať štyri aj päť gólov. Keďže sme boli v koncovke efektívni a domáci nie, máme body my." Medzilaborské víťazstvo mohol v 89. minúte zdupľovať. Nestalo sa, lebo pokutový kop mu gólman Dudič kryl. "No, aj taký je futbal. Vlado Gavula bol faulovaný, nik sa k lopte výrazne nepoberal, tak som si ju postavil ja. Našťastie sme za to nepykali."