Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

19. 06. 2012 o 12:19

Brankári čarovali nohami

autor: Marián Škuba
1255x čítané1.HFCjesen2011-12Humenská rozlúčka so sezónou bola predzápasovo slávnostná, futbalisti 1. HFC Humenné prebrali víťaznú trofej za prvenstvo v súťaži, ale kto si myslel, že bude nasledovať nudný zápas, mýlil sa. Bolo sa na čo pozerať, šance mali obaja (gólovo úspešný bol iba 1. HFC), pričom potlesk si vyslúžili aj gólmani. Dovedna päťkrát čarovali nohami.

 1. HFC Humenné - Košice/Barca 3:0 (2:0)

Hneď z prvej vážnej humenskej šance udrelo: v 4. min. si center na hranici päťky spracoval Hreško a z otočky mieril presne k žrdi. Strieľaný center Koromháza nemal adresáta, v 17. min. sa Karnaj uvoľnil "zasekávačkou", ale technická strela letela privysoko. Tečovaná strela Voroňáka znamenala roh, po ktorom Dedinský vzal Pe. Šuľákovi loptu z hlavy. Košická "Barcelona" dala o sebe vedieť v 25. min., keď sa Hrubovčák dostal do brejku, ale Bálint bravúrne nohou loptu vyrazil. V 33. min. mali hostia ďalšiu tutovku, tentokrát Kovács postupoval sám na Bálinta, opäť však zasiahla noha gólmana 1. HFC. Skóre sa mohlo meniť aj na humenskej strane, keď sa po centri Demčáka dostala lopta k voľnému Voroňákovi - jeho halfvolej z 8 m mal vysoké parametre. Hneď o minútu sa dostal Karnaj do brejku, Dedinský zachránil nohou. V 41. min. po kombinácii Hreško - Ljubarskij - Karnaj v šestnástke hostí došlo až na zákrok brankára. V 44. min. Ljubarskij uličkou našiel Voroňáka, Dedinský loptu zrazil ku Karnajovi, ktorého dorážka skončila v sieti. Polčas ukončila sľubná pozícia Voroňáka so strelou vedľa.

Aj druhé dejstvo začalo akciou útočného dvojzáprahu 1. HFC: Voroňák hlavičkou trafil na päťke Karnaja, takže Dedinský nemal problém. Nasledovali dve strely Karnaja, jedna Dyska - mimo, v 74. min. opäť došlo na brejk: Kovács postupoval na Bálinta, ktorý opäť zasiahol nohou. Gólová bodka sezóny prišla v 78. min., keď vnikol do šestnástky Ljubarskij a ľavačkou krížne vymietol šibenicu. V 87. min. humenský tréner ponúkol tutovku pre Pa. Šuľáka, z 10 m lopta minula cieľ.

Góly: 4. Hreško, 44. Karnaj, 78. Ljubarskij. Pred 300 divákmi rozhodoval Mano, bez ŽK. 1. HFC: R. Bálint - Demčák, M. Paraska, Peter Šuľák, Dysko - C. Vasiľ (75. Bezeg), Ljubarskij, Hreško, Koromház - Voroňák (61. Pavol Šuľák), S. Karnaj. FK: Dedinský - Ri. Lukáč, Džogan, Dianovský - Varhoľák (46. Dejneka), Monrigal - Pástor, M. Valkučák, Ohman - Hrubovčák (76. Buc), Kovács.