Štvrtoligistov Rožňavy opúšťa piaty prezident
autor: Karol Csobadi1553x čítané
Počas jedenásťročného účinkovania futbalistov SP MFK Rožňava v štvrtoligovej spoločnosti sa pri klube vystriedalo päť prezidentov. Takmer každý z nich sa snažil prinavrátiť slávnejšiu históriu, keď sa v Rožňave hrala II. a neskôr i III. SNL. To sa ale nepodarilo ani jednému a rožňavský futbal za posledné roky neraz bojoval skôr o záchranu ako o postup.
Rekapitulácia rokov 2000 - 2012 IV. liga - prezidenti:
2000: prezident klubu L. Dávid, 2001: júl manažer Štefan Boršody, tréner M. Mravec, 2002: marec - predsedom V. Baláž, 2003: január - Baláž odchádza, trojročná stagnácia do 2006, rok bol štratutárom iba Ivan Čillik, 2006: júl - predsedom sa stal S. Prcúch, 2008: január - odišiel S. Prcúch, predsedom sa stal Ľ. Hlaváč, 2009: január - odchádza Ľ. Hlaváč, 2009: prichádza J. Strelka, 2012: jún - odchádza Strelka.
Jaroslav Strelka vydržal najdlhšie.
Klubu šéfoval štyri roky. V týchto dňoch sa však rozhodol abdikovať z funkcie. Prihlášky, ktoré bolo treba poslať na VsFZ do stredy, samozrejme, poslali. „Žiaci sú prihlásení do I. ligy, dorast do IV. ligy, áčko do IV. ligy a prípravka do I. ligy. Druhý júlový deň je aktív ŠTK VsFZ, na ktorom sa ešte zúčastním, nakoľko predpokladám, že nové vedenie ešte dovtedy nebude. Verím však, že do polovice júla by už o tom mohlo byť rozhodnuté, aby sme mali komu odovzdať agendu", uviedol J. Strelka.
"Futbal som v Rožňave prevzal v zlom čase, keď bola finančná kríza v Európe i vo svete, čo sa samozrejme prenieslo i do športu. I napriek tomu si myslím, že som sa futbalu venoval podľa svojich možností a schopností. Žiaľ, silnejší kolektív sme nedokázali dať dokopy, čoho dôsledkom bol často boj o zotrvanie. Finančné prostriedky neprichádzali v požadovanom množstve ani od mesta, ani od sponzorov a bez financií sa futbal robí veľmi ťažko. Po štyroch rokoch som už aj unavený, nakoľko som nemal ani jeden voľný víkend a rodinu som takmer nevidel. Veď v sobotu ráno sa začalo žiakmi, cez béčko a končilo v nedeľu účinkovaním áčka", uviedol dôvody svojho odstúpenie J. Strelka.