Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

30. 06. 2012 o 09:43

Hodnotenie sezóny - FC Pivovar Šariš Veľký Šariš

autor: Daniel Dedina
1402x čítanéIMG 7403

FC Pivovar Šariš Veľký Šariš obsadil v sezóne 2011/12 Majstrovstiev regiónu VsFZ 15. miesto so ziskom 16 bodov za 4 víťazstvá, 4 remízy a 22 prehier. Sezónu hodnotíme s trénerom tímu spod Šarišského hradu Mariánom PRUSÁKOM.

 

 

 V sezóne 2011/12 ste obsadili predposlednú 15. priečku. Kde hľadať príčiny tohto postavenia?

Príčinu vidím v tom, že v mužstve sa každoročne výrazne obmieňa káder, týka sa to najmä mladých hráčov, pričom nie všetci hráči po prechode z mládežníckych súťaží sa okamžite stanú plnohodnotnými hráčmi pre túto súťaž."

Ak by ste mali ohodnotiť mužstvo ako celok - akú známku (ako v škole) by ste mu dali?

Moje hodnotenie podľa školských kritérií znie 4, teda dostatočný."

S čím v sezóne ste boli spokojný a s čím, naopak, nespokojný?

Spokojný som bol s ofenzívnym poňatím hry hlavne na súperových ihriskách a naopak, nespokojnosť môžem vysloviť s defenzívnou hrou celého mužstva."

Práve tam smerujeme. Inkasovali ste najviac gólov v súťaži, dokopy až 87. Tlačila mužstvo topánka najviac práve v obrane? Keďže počet strelených gólov v porovnaní s ostatnými tímami nevyzerá až tak zle..

     Áno, tam bol náš najväčší problém, borili sme sa s ním počas celej sezóny a práve to bol kameň úrazu a najdôležitejší faktor, prečo sme v tabuľke skončili tak, ako sme skončili"

Mužstvo získalo na jar len 9 bodov, už to veľa predznamenalo. Napriek tomu sme mali pocit, že do jarnej časti vstupuje odhodlane, s cieľom pobiť sa ešte o záchranu. Prvých šesť jarných kôl tomu sčasti napovedalo, keď ste získali 6 bodov (1 víťazstvo, 3 remízy, 2 prehry). Potom ale prišla séria siedmich prehier v rade. Kde a prečo sa to definitívne zlomilo?

Veľký deficit bodov po jesennej časti zanechal na psychike hráčov velké stopy. Po remíze 1:1 s Giraltovcami sa mužstvo už psychicky nepozbieralo a súťaž len čestne dohralo."   

Ktorí hráči tvorili kostru mužstva a s kým ste boli najviac spokojný?

Ak budem konkrétny a vyslovím menoslov hráčov, tak spoľahnúť sme sa mohli najmä na Chovana, Štofka, Sedláka, Kizáka a Jačišina. Príjemne ma prekvapili predovšetkým Kizák a Dlugoš, s ich výkonmi som bol spokojný."

Kedy začne mužstvo s prípravou na novú sezónu a čo bude potrebné zlepšiť, aby umiestnenie v novom ročníku bolo lepšie?

Mužstvo začína s letnou prípravou začiatkom júla, ale v tejto chvíli ešte neviem posúdiť, v akom zložení a v akej súťaži nastúpi v novom ročníku."

Budete pokračovať na lavičke FC Pivovar Veľký Šariš?

To, či ostanem na pozícii trénera, by sa malo vyriešiť do konca týždňa."