Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

02. 07. 2012 o 12:08

Hodnotenie sezóny - MFK Slovan Sabinov

autor: Daniel Dedina
1195x čítanéCIMG5547 Letná futbalová prestávka v našich zemepisných šírkach prakticky ani nie je prestávkou v pravom zmysle slova, skôr len krátkym obdobím na oddych a doliečenie starších drobných boľačiek. Výnimkou nie sú ani futbalisti MFK Slovan Sabinov, ktorí 17. júna odohrali posledný súťažný zápas Majstrovstiev regiónu VsFZ a už o 12 dní, 29. júna sa hlásili trénerovi Pavlovi ŠARŠALOVI na prvom tréningu v rámci prípravy na nový ročník tejto futbalovej súťaže. Práve tohto kormidelníka sme vyspovedali, pričom gro otázok pozostávalo ešte z hodnotenia uplynulého ročníka.

 

 MFK Slovan Sabinov ukončil sezónu 2011/12 na 12. mieste. Aký je váš názor na toto umiestnenie? 

Keď zoberiem do úvahy ako sa vyvíjala situácia v kádri od začiatku prípravy až do ukončenia ročníka, tak si myslím že s konečným umiestnením môžeme byť spokojní, získali sme v tejto súťaži 40 bodov a v tabuľke pravdy ostali na -1."

S mužstvom ste prežili celú sezónu, poznáte všetkých hráčov a prostredie okolo futbalu v Sabinove. S čím v sezóne ste boli spokojný a čo vás neuspokojilo? 

Začnem tým horším. Spokojnosť nemôžem vysloviť so skutočnosťou, že sa nám nepodarilo stabilizovať mužstvo. Od začiatku prípravy a taktiež v priebehu celého ročníka nás zranenia a iné rôzne životné situácie nútili improvizovať v každom zápase a na rôznych postoch. Pozitívom a dobrým vkladom do budúcnosti je, že aj napriek takýmto peripétiam chlapci ukázali, že zápasy jednoducho chcú vyhrávať."

Hovoríte všeobecne - chlapci. Je možné, z vášho pohľadu, vyzdvihnúť aj konkrétne mená?CIMG5561

Dlugoš, Novotný, Verešpej, Molčan, títo hráči boli nosnými piliermi, práve oni odohrali všetky  zápasy jarmej časti."

Mužstvo najmä na jar, dosahovalo lepšie výsledky vonku, a v celkovej tabuľke vonku napokon skončilo na 7. mieste. Čím si to vysvetľujete? Na jar ste dokonca, napriek mladému kádru, ťahali 9-zápasovú šnúru bez prehry…

To je to pozitívne, čo sa nám podarilo dosiahnúť. Na druhej strane sme sa zhoršili v úspešnosti na domácej pôde, nezaknihovali sme toľko víťazstiev a bodov, ako sme pôvodne chceli. Ale ako som už spomenul podstatné a to, čo si na na svojich hráčoch cením je, že pristupovali ku každému zápasu s tým, že v ňom chcú bodovať, v tomto som žiaden problém nevidel."

Sezóna 2011/12 je za nami, ani sa nenazdáme a o slovo sa prihlási nový ročník tejto súťaže. S akými cieľmi budete vstupovať do prípravy, na čo budete klásť dôraz, aby budúca sezóna bola lepšia ako tá nedávno skončená?

Trocha vás poopravím, my sme letnú prípravu už začali, po prvý raz sme sa stretli minulý piatok (29.j úna, pozn. red.). Bude pomerne krátka vzhľadom na blížiaci sa začiatok nového ročníka a preto základná úloha je už teraz viac ako zrejmá - doplnenie a stabilizovanie kádra. Nebude to vôbec jednoduchá úloha."