Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

04. 07. 2012 o 10:23

Hodnotenie sezóny 1.HFC Humenné

autor: Marián Škuba
1175x čítané1.HFCjesen2011-12Vychádzajúc k viac ako storočnej tradícii humenského futbalu bol za hlavný cieľ sezóny postavený opätovný návrat do súťaží riadených SFZ. Futbalisti 1. HFC Humenné túto položenú latku umiestnenia zvládli. Trénersky ich k úspechu doviedol Russlan Ljubarskij, ktorý však pomáhal ešte aktívne aj na trávniku ako hráč.
Do odvety vstupovali Humenčania v tesnej pozícii lídra, na krk im iba s jednobodovým mankom dýchal Svit. Situácia začala byť pre futbalistov 1. HFC Humenné pokojnejšia najmä vďaka vydarenému vstupu do jarnej časti súťaže. Osem kôl neprehrali, čím natiahli svoju sériu z jesene na dvanásť zápasov... - Veľmi dôležitý bol hneď prvý zápas jari vo Vyšnom Opátskom, ktorý sme vyhrali, dobre sme sa do odvety odrazili, následne sme doma zvládli v takzvaných šesťbodových zápasoch Hanisku i Svit, aj derby so Sninou bolo kvalitné, z humenského pohľadu ho sledovala návšteva sezóny. K dobrému bodu zo Stropkova sa pridali remízy v Sabinove i Svidníku, no tieto dva zápasy ma výsledkovo sklamali, lebo šancí sme mali veľa, bolo treba tam vyhrať a istotu prvého miesta by sme si zabezpečili omnoho skôr. Všetko dianie jari sa odvíjalo v prvom rade od kvalitnej zimnej prípravy.
Séria bez prehry sa zastavila na magickom čísle 13, prehrou v Giraltovciach... - Každý zápas, najmä na pôde súpera, bol pre nás náročný, domáci sa vždy chceli na nás vytiahnuť. V prípade Giraltoviec to bolo mnohonásobné, z našej strany to však nebol optimálny výkon. Už nám začala viac škrípať koncovka, na gól sme potrebovali viac vyložených šancí a ani víťazstvá doma s Krásnou, či Bardejovskou Novou Vsou, ktoré potvrdilo našu definitívu prvenstva v súťaži, sa nerodili ľahko.
S blížiacim sa záverom sezóny sa zostava 1. HFC Humenné obmieňala, počty sa najmä vplyvom zranení znižovali...  "Je pravda, veľa nás ku koncu nebolo, na druhej strane som chlapcom prízvukoval, že nedelím hráčov na základnú zostavu a tých, ktorí môžu iba striedať. Hrať mohol, aj hral každý. Šance nastúpiť v základnej zostave boli vyrovnané, každý musel byť pripravený stopercentne, rozhodla aktuálna forma. V konečnom súčte 62 bodov so skóre 60:23 je peknou vizitkou. Aj zásluhou jarnej odvety. Po odchode brankára Pillára sa stal jednotkou Bálint, svoje miesto si zastal, aj obrana mala svoje kvality, inkasovali sme najmenej gólov, i keď v závere sezóny sa už objavovali aj chyby. Možno to bolo slabšou koncentráciou, keďže sme mali väčší náskok, potom už istotu víťazstva súťaže. Ofenzívu som už trochu spomínal, v niektorých zápasoch nám škrípala koncovka, lebo šancí sme mali dosť. Pochváliť musím útočníka Karnaja, ktorý na jar "makal", k oporám patrili skúsení Paraska i Hreško, dobré zápasy mal Jurov, bojovný a spoľahlivý bol Legdan, u ďalších mladíkov to bolo zápasovo individuálne.
Kanonierom mužstva sa stal obranca, Michal Paraska...  "S Mišom sme hrali spolu ešte prvú ligu, je to skúsený futbalista, kapitán. Určite jedna z opôr mužstva."
Pri určovaní najlepšieho hráča sezóny padla voľba na meno Russlan Ljubarskij... "Úprimne poviem, že túto správu som sa dozvedel práve teraz a milo ma prekvapila. Predsa len už mám vyšší futbalový vek, ale stále na sebe pracujem tak, aby som sa mladším spoluhráčom vyrovnal."
K zmenám pred jarnou časťou patril aj odchod Simu. V sezóne bol druhým humenským futbalistom, ktorý sa rozhodol pre piatoligový OŠK Udavské. "Čo k tomu povedať. Ondica i Sima sa tak rozhodli, chceli hrať nižšiu súťaž. Prekvapilo ma to, lebo obaja to boli futbalisti základnej zostavy, ale ich rozhodnutie som ja ako tréner i vedenie klubu akceptovali. Prečo tomu tak bolo, to je skôr otázka pre samotných hráčov."
Po hráčskych anabázach v zahraničí i na slovenských trávnikoch okúsil Russlan Ljubarskij v práve skončenej sezóne aj pozíciu trénera. Jeho miesto však nebolo na lavičke, ale na trávniku. Ako hodnotí svoju premiéru, keďže dopadla umiestnením úspešne, postupovo? "Byť hráčom i trénerom v jednej osobe znamená rozmýšľať dvojako. Má to svoje výhody, že ste priamo v centre diania zápasu, hráčov možno hneď usmerniť, na druhej strane, sledovanie zápasu z lavičky je iné, poskytuje iný, celistvejší obraz. Nabehol som už na trénerskú cestu, no stále sa ešte cítim viac hráčom."
Futbalisti 1. HFC Humenné ukončili dvojtýždňové voľno a počnúc pondelkom 2. júla naskočili do letnej prípravy. Nebude dlhá, presne päťtýždňová, lebo 4. augusta 2012 má III. liga, skupina Východ na programe prvé kolo.