Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

16. 07. 2012 o 17:25

Dobšiná sa predsa len zachránila

autor: Karol Csobadi
1549x čítanéAvizovaná reorganizácia nadobudla reálnu podobu a tak si od nastávajúceho súťažného ročníka 2012/2013 budeme musieť zvyknúť na nové pomenovania jednotlivých súťaží riadených VsFZ. Majstrovstvá regiónu VsFZ sa tak zmenia na IV. ligu, IV. liga bude po novom V. liga (Sever - Juh) a V. liga sa premenuje na VI. ligu. (KG, VD, Z, PT, Š)

 

Minuloroční gemerskí piatoligisti tak budú používať názov VI. liga Košicko - gemerská a štvrtoligová Rožňava ponesie piatoligovú príslušnosť. Potešiteľné je hlavne to, že v šiestej lige sa o niekoľko týždňov predstaví aj FC Dobšiná, ktorý síce skončil na predposlednom mieste, ale i napriek tomu mal pôvodne zostúpiť. K zotrvaniu v súťaži mu nahralo niekoľko faktorov. Jedným z nich je aj fakt, že víťaz najvyššej okresnej futbalovej súťaže riadenej ObFZ Rožňava Krásnohorská Dlhá Lúka o postup do najnižšej regionálnej súťaže záujem neprejavila mimo iného aj z finančných dôvodov. Dôležité je aj to, že v novovytvorenej šiestej lige ObFZ Rožňava bude mať naďalej štvoricu zástupcov a to Krásnohorské Podhradie, Gemerskú Hôrku, Gemerskú Polomu a Dobšinú. Piatym zástupcom bol Lipovník, ale ten sa po premiérovej jeseni zo súťaže odhlásil.

V súťažnom ročníku 2012/2013 k minuloročným účastníkom pribudnú: vypadávajúca Turňa z vyššej súťaže, Seňa, ktorá v ostatnej sezóne hrala pod hlavičkou Myslavy, nováčik z ObFZ Košice - okolie Budimír, víťaz I. triedy a vytvorilo sa Vyšné Opátske B.

Jesennú stratu už nedohnali

Dobšinčania v premiérovej sezóne na regionálnych trávnikoch hlavne v jesennej časti doma veľa vody nenamútili. "Na jeseň sme doma získali iba štyri body po víťazstve nad Gemerskou Hôrkou a remíze s Malou Idou. Vonku sme bodovali iba raz po remíze s Myslavou. Jeseň sme teda nezachytili a tomu sa musíme v novom ročníku vyvarovať. Na jar nastalo výrazné zlepšenie a pripísali sme si už dvadsať bodov. Tým sa však jesenná strata nedala už dohnať a skončili sme na predposlednom mieste. Boli sme po odstúpení Lipovníka a vypadávajúcej Košickej Novej Vsi takpovediac prví nad čiarou." 

K výraznejším zmenám v kádri nedôjde

"Z hosťovania z Krásnohorského Podhradia sa vráti Grančák, mal by zotrvať P. Sanisló a v štádiu rokovania je aj jeho brat O. Sanisló. Nie je ešte jasné ako to dopadne s Árvayom, ktorému končí hosťovanie. Taktiež by sa mal z Dediniek vrátiť Polyák, ktorý je tam síce na prestup, ale v prípade potreby je ochotný sa vrátiť a pomôcť."

Trénujú denne

"Zúčastnili sme sa na domácom turnaji, ktorý sme vyhrali a nastávajúci víkend sa zúčastníme na turnaji vo Vyšnej Slanej. Trénujeme sedemkrát do týždňa vo večerných hodinách. Cieľom je doma nazbierať čo najviac bodov, aby sa premiérová jeseň nezopakovala. Sme si vedomí, že to bude ťažké, veď začíname prakticky doma s najťažším súperom - Gečou," zakončil tréner FC Dobšiná Július Strelka.