Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

22. 07. 2012 o 18:49

Východniari Princov memoriál ešte nevyhrali

autor: Eugen Magda
1030x čítanélogo vsfz sBol najobľúbenejším predsedom Východoslovenského futbalového zväzu. O to viac bolo veľkej športovej rodine smutnejšie, keď ju opustil navždy ešte pred svojou šesťdesiatkou. Aj keď sa na tých, čo sa rýchlo pominú, rýchlo zabúda, v prípade Gejzu Princa to tak nebolo, ani nie je.Zino pre najpríťažlivejší šport urobil veľa, preto kvitujeme, že VsFZ organizuje tohto roku na jeho počesť už 9. ročník memoriálu, ktorý bude v dňoch 27.- 29. júla v Košiciach a v blízkom okolí.

O dlhoročnom predsedovi možno povedať, že bol štedrý a nepomohol len tam, kde sa nedalo. Aj preto VsFZ pri organizovaní tejto akcie pomocnú ruku podávajú nielen košické zväzy, teda mesto a okolie, ale aj kluby, ktoré na zápasy poskytujú ihriska o organizačne pomáhajú zabezpečiť zápasy vo svojom prostredí. Počas troch dní budú tentoraz zápasy na ôsmich ihriskách – v Geči, Barci, v Kokšove Bakši, v Sokoľanoch, v Šaci, Budimíre, Ťahanovciach a v Družstevnej, kde v nedeľu predpoludním defilé žiakov ročníka 1998 vyvrcholí.

Keďže okrem zahraničných účastníkov, ktorými budú maďarské futbalové akadémie MTK Budapešť a Spartacus Nyiregyháza, uvidíme štyri naše regionálne výbery, je predpoklad, že ako v minulosti, tak aj teraz bude mať podujatie dobrú úroveň s nádejou, že viacerí chlapci sa presadia v budúcnosti a že pozdvihnú latku slovenského futbalu. Pätnásť stretnutí, v ktorých si zmeria sily každý s každým, sľubuje teda zaujímavú konfrontáciu a futbalu s perspektívou do sýtosti.

Trojdňový program vyzerá takto:

Piatok 27. júla o 9.30 hod: Východoslovenský FZ – Západoslovenský FZ v Geči, o 11.00 hod: Bratislavský FZ – MTK Budapešť v Geči, Spartacus Nyiregyháza – Stredoslovenský FZ v Kokšove-Bakši, o 16.30 hod.: ZsFZ – MTK Budapešť v Sokoľanoch, o 18.00 hod.: SsFZ – BFZ v Sokoľanoch, Nyiregyháza – VsFZ v Kokšove-Bakši.

Sobota 28. júla o 9.30 hod.: VsFZ – SsFZ v Šaci, o 11.00 hod.: BFZ – ZsFZ v Šaci, MTK Budapešť – Nyiregyháza v Barci, o 16.30 hod.: ZsFZ – Nyiregyháza v Ťahanovciach, MTK Budapešť – SsFZ v Budimíre.

Nedeľa 29. júla o 9.00 hod.: BFZ – Nyiregyháza v Barci, SsFZ – ZsFZ v Budimíre a o 10.30 hod.: VsFZ – MTK Budapešť v Družstevnej. Po tomto zápase bude na trávniku oficiálne ukončenia turnaja. Na víťaza čaká kópia putovného pohára. Trofej dostane všetkých šesť družstiev a prvé tri aj medaily. Cenu prevezmú i najlepší brankár, hráč a strelec memoriálu.

Štyrikrát na najvyšší stupienok vystúpil Západoslovenský FZ, dvakrát Stredoslovenský FZ, raz Belehrad a Bielorusko. Obhajcom prvenstva je Západoslovenský FZ, východniari spolu s BFZ na prvý triumf stále iba čakajú, takže teraz už znie len otázka: Kto bude víťazom 9. ročníka?