Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

04. 08. 2012 o 19:57

Podhradie i Hôrka začali doma víťazne

autor: Karol Csobadi
1325x čítanéV sobotňajšej predohrávke úvodného kole šiestoligovej Košicko - gemerskej skupiny sa futbalisti Krásnohorského Podhradia i Gemerskej Hôrky predstavili v domácom prostredí. Kým Hôrka šla do šatní aspoň s najtesnejším náskokom v stretnutí proti Ťahanovciam Podhradčania niekoľko tutoviek trestuhodne pozahadzovali a trojbodový zápis proti Ruskovu si vybojovali až po prestávke.

Kapitán Krásnohorského Podhradia Jaroslav Piater si ako prvý zaknihoval premiérový gól v novej sezóne. "Škoda nepremenených šancí z prvého polčasu, nakoľko sme sa snažili hrať naplno. Cez prestávku sme si povedali, že musíme streliť gól, pretože súper nás môže prekvapiť nejakým náhodným protiútokom. Dvakrát sme skórovali a hostia, ktorí prakticky iba zopár krát trafil v závere našu bránu kontaktným gólom vyťažil z minima maximum."

Hostia z Ruskova pricestovali s omladeným kádrom. "Do mužstva sme zapracovali dorastencov a taktiež niekoľko mladých hráčov, ktorí boli na okolí na hosťovaní. Domáci mali viac vyložených šancí a preto tento zápas zaslúžene vyhrali," povedal tréner Ruskova Marián Poľa.

Kým v Podhradí padli iba dva góly v Gemerskej Hôrke domáci štyrikrát rozvlnili sieť hosťujúceho gólmana z Ťahanoviec. Hostia napokon dvoma gólmi korigovali skóre. "I keď sme mali hru pevne v rukách, súpera sme podceniť nemohli, nakoľko má dlhoročné skúsenosti v regionálnej súťaži. Po úvodnom kole môžem vyjadriť s výsledkom spokojnosť. Mladí hráči sa v kádri dobre javili, ale ešte im chýba sebavedomie a mužstvo sa musí zohrať," konštatoval po stretnutí tajomník FK Gemerská Hôrka Ladislav Špánik.

Krásnohorské Podhradie - Ruskov 2:1 (0:0), Góly: Piater, Drobňák - T. Bodnár

Gemerská Hôrka - Ťahanovce 4:2 (1:0), Góly: Klinko 2 (1 z 11 m), Dostál, Kovesdi