09. 08. 2012 o 19:29

Na olympiádu odletela trebišovská výprava

autor: redakcia
1318x čítané

Mladé futbalistky z Trebišova odleteli do Londýna, aby si pozreli  finále ženského futbalového turnaja. Tento úžasný zážitok si vybojovali víťazstvom Coca-Cola Školského pohára 2012.

„Okrem podpory aktívneho životného štýlu je našim cieľom sprostredkúvať nevšedné zážitky. Slovenské víťazky Coca-Cola Školského pohára budú svedkami vrcholného ženského futbalového podujatia, kde môžu vidieť v akcii svoje športové idoly. Verím, že spolu s prehliadkou dejiska olympijských hier to bude pre nich nielen nevšedný, ale aj nezabudnuteľný zážitok,“ uviedla Daniela Paličková, hovorkyňa spoločnosti Coca-Cola pre Českú a Slovenskú republiku.
Dievčatá z Trebišova sa tohto zážitku už nemôžu dočkať. „Boli sme šťastné, keď sme vyhrali Coca-Cola Školský pohár a teraz sa veľmi tešíme, že prežijeme niečo, čo nám naši kamaráti už teraz závidia,“ prezradili nám dievčatá. „V Londýne sme ešte nikdy neboli, preto sme o to viac nadšené.“
Účastníčky boja o zlatú olympijskú medailu, hráčky Japonska a Spojených štátov amerických, sľubujú kvalitný športový výkon. Dievčatá poctivo sledovali celý olympijský turnaj v televízii a už pred olympiádou mali svojich favoritov. „V mužskom aj ženskom turnaji som držala palce jednoznačne Brazílii. Veľmi sa mi páči ich štýl hry, majú tam najlepšiu futbalistku Martu a skvelého Neymara. Škoda, že nepostúpili do finále, ale aj tento zápas bude zaujímavý,“ vyznala sa kapitánka Trebišovčaniek Eva Kolesárová. Treba teda veriť, že zástupkyne nežnejšieho pohlavia sa budú vracať s plnou nošou pekných spomienok a inšpirácií do ich ďalšej športovej činnosti a o pár rokov budeme môcť povzbudzovať na LOH aj slovenský tím.
Futbalový turnaj Coca-Cola Školský pohár 2012 je určený žiakom a žiačkam druhého stupňa základných škôl a nižších ročníkov osemročných gymnázií. Na turnaji štartovalo 985 tímov. Novinkou toho ročníka bola účasť samostatných dievčenských družstiev, ktorých sa prihlásilo 254. Na 3. mieste medzi dievčatami skončili žiačky Základnej školy Štiavnik, keď porazili ZŠ Školská Selce v rozhodujúcom zápase 5:2. Vo finále si žiačky ZŠ Gorkého Trebišov poradili so súperkami zo ZŠ Bartolomeja Krpelca Bardejov, keď ich jasne porazili 3:0. Najlepšia strelkyňa Erika Šikulová zo ZŠ Štiavnik, ktorá skórovala neuveriteľne 20-krát, tiež zažije atmosféru LOH v Londýne. Na finalistky čakali kompletné sady dresov Adidas a športové tašky Adidas.