Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

13. 08. 2012 o 09:24

Snina - Stropkov 1:0

autor: Marián Škuba
1048x čítanéSninaAž v treťom kole zažili sninskí futbalisti domácu premiéru. Duel so Stropkovom bol výsledkovo tesný, o troch domácich bodoch rozhodol jediný gól.Snina - Stropkov 1:0 (1:0)

Domáci začali zápas náporom, dostávali sa aj do šancí a Červeňák, Bednár a opäť Červeňák ich nedokázali premeniť. Hostia zo zabezpečenej obrany podnikali rýchle protiútoky, ale prvýkrát ohrozili domáceho brankára v 15. min.. z priameho kopu, ktorý Diňa ľahko chytil. Rozhodujúci moment zápasu prišiel v 21. min., keď po prihrávke M. Pčolu sa Š. Pčola v šestnástke nádherne uvoľnil a s prehľadom povedľa brankára skóroval. Hostia vzápätí odpovedali, keď na center Kovalčina si nabehol Potoma, ale hlavou mieril vysoko nad. V 27. min. po rohu Popoviča a hlavičke J. Lukáča bol v stropkovskej päťke závar, pred dorážajúcim Bednárom však obranca hostí loptu odvrátil do bezpečia. Takticky vedený zápas pokračoval aj naďalej a do šancí sa mužstvá dostávali veľmi ťažko. V 32. min. po úniku M. Pčolu strieľal Červeňák tesne nad a v 45. min. po štandardke Popoviča v poslednej chvíli odhlavičkoval Varga pred nabiehajúcim Bednárom.
V druhom polčase hostia zvýšili aktivitu, viac začali kombinovať cez Veselého, ale domácu bránu ohrozovali iba zo štandardných situácií. Možnosti domácich nezúžitkovali hlavičkou Bednár, ktorý netrafil bránu a Š. Pčola, ktorý center Červeňáka v obrovskej šanci nespracoval. Na druhej strane v 66. min. center za sninskú obranu našiel neobsadeného Demča, ale ten netrafil bránu. V závere zápasu hostia začali hrať vabank, rýchlym pohybom a dlhými loptami na Vargu sa snažili o vyrovnanie. Jedinú šancu však mali iba po rohu v 81. min., ale Vargovu strelu Diňa chytil. Domáci z rýchlych protiútokov nedokázali skórovať a brankára Hažeru vystrašil iba M. Pčola v 83. min., ktorého priamy kop z uhla skončil v bočnej sieti. Domáci tesné víťazstvo ubránili a naďalej sú bez straty.

Gól: 20. Š. Pčola
ŽK: 74. M. Pčola - 58. Demčo, 63. Zápotocký, 82. Poľak
Rozhodcovia: Koňar - Ondrášek, Baksay
Diváci: 700
MFK: Diňa - Wiener, J. Lukáč, S. Stojka, M. Hreha - Červeňák, Popovič, Tomčák, Hišem (80. Štofík) - Bednár, Š. Pčola (90. M. Lukáč).
MŠK Tesla: Hažer - Motyka, Bochin, Poľak, Zápotocký - Bilas, Pavlík, Veselý, Kovalčík (78. Tabiš). - Varga, Potoma (56. Demčo).