Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

14. 08. 2012 o 15:00

Z gemerských šiestoligistov vonku bodovalo iba Podhradie

autor: Karol Csobadi
1373x čítanéV druhom jesennom kole Gemerská Hôrka podľahla na pôde Geče najtesnejším rozdielom, Dobšiná neuspela v Ruskove , ale Podhradčania uchmatli bod po remíze v gemerskom derby v Gemerskej Polome.

V derby zaslúžená remíza

V prvom gemerskom derby jesennej časti aktuálnej sezóny 2012/2013 v Gemerskej Polome mali diváci možnosť vidieť dva rozdielne polčasy. V tom prvom boli lepší domáci, ale po prestávke sa výrazne zlepšili hostia z Podhradia a zisk bodu si plne zaslúžili.

Rozhodlo chcenie hostí podporované nedisciplinovanosťou domácich

"Do polčasu sme mali prevahu, ale šance ostali nevyužité iba na jedinú, keď skóroval Z. Greško. Po obrátke, keď došlo k strate lopty v strede poľa, hostia nás po rýchlom brejku prečíslili a následne jednogólové manko zmazali. Obraz hry sa potom zmenil v náš neprospech. Niektorí mladí hráči nepodali očakávaný výkon a ešte sa majú veľa čo učiť od starších hráčov z oboch táborov. Hostia prejavili viac chcenia a za predvedený výkon v druhom polčase si zisk bodu plne zaslúžili," povedal kapitán FK Gemerská Poloma Miloš Gallo.

"V úvode sme sa ťažšie rozbiehali a domáci nás za to aj patrične potrestali v podobe vedúceho gólu. Chceli sme hrať predovšetkým futbal, čo sa nám darilo v druhom polčase a súpera sme chcením aj bojovnosťou prevýšili. Mladí hráči domácich nám cestu za zaslúženým nerozhodným výsledkom svojou nedisciplinovanosťou aj uľahčili, keď nikým nekrytý P. Breuer po krížnom centri zasunul loptu za chrbát gólmana Mišinu," konštatoval na margo derby Jaroslav Piater, kapitán FK Krh. Podhradie.

Na víťazstvo šance nestačili

Futbalisti Gemerskej Hôrky, ktorí v novom ročníku zapracovali do kádra niekoľko mladších hráčov cestovali do Geče s úmyslom hrať predovšetkým dobrý futbal a pokúsiť sa ťažiť z rýchlych brejkov. Tých bolo niekoľko, ale skórovať sa im nedarilo. Domáci naopak jediný gól vyťažili po chybe v radoch súpera a na víťazstvo im tak stačilo najtesnejšie skóre.

Zaváhanie sa vypomstilo

Do polčasu sme si vytvorili niekoľko po góle volajúcich šancí a tú najväčšiu zahodil Ištók, keď trafil žrď domácej brány. Po prestávke, keď sa dvaja naši hráči nechtiac zrazili, sa k lopte dostali domáci a strelou spoza šestnástky dosiahli jediný, víťazný gól. Z ich strany to bola prakticky všetko a našu bránu už vážnejšie ani neohrozili. Remíza by bola spravodlivá, nakoľko sme mali i naďalej viac z hry, ale šance bohužiaľ nie sú góly a body neprinášajú," povedal tajomník FK Gemerská Hôrka Ladislav Špánik.

Dobšiná dohrávala s desiatimi

Na pôde Ruskova sa Dobšinčania ujali vedenia Martinkom. Do prestávky mali viac šancí na poistenie vedenia, ale tie nevyužili hlavne v podaní Gotharda. Po prestávke naopak trikrát inkasovali. „ Po dvoch sporných fauloch sme v priebehu dvoch minút dvakrát inkasovali. Šancu na zmazanie jednogólového manka mal opäť Gothard. Neskôr Grančák po faule, ktorý už mal žltú kartu uvidel druhú a následne červenú. Nariadenú penaltu domácich však náš gólman Lipták zneškodnil a kontaktný gól sme ešte stále udržiavali. Neskôr sa domácim podarilo streliť tretí, rozhodujúci gól a naše nádeje na úspech sa rozplynuli. I napriek prehre sme boli aj s desiatimi lepším mužstvo, ale doplatili sme predovšetkým na nepremieňanie vyložených šancí," povedal hrajúci tréner FC Dobšiná Július Strelka.

Výsledky:

Gemerská Poloma - Krh. Podhradie 1:1 ( 1:0), G: Z. Greško - P. Breuer, R: Gaľa, D: 100

Gem. Poloma: Mišina - Ľ. Ďuríček, Gunár, Kakalejčík, M. Ďuríček, Hatvaník, Z. Greško, Miloš Gallo, Fecko, Boroš, Lipták, striedali: Benedik

Krh. Podhradie: Szabó - P. Kovács, Erdöfalvi, Mészner, Kún, Breuer, Piater, T. Kardoš, Kiss, Lükö, Drobňák, striedali: Barczi, Demjén

Geča - Gemerská Hôrka 1:0 (0:0)

Gem. Hôrka: Kovács - Tóth, Zsóri, Izák, Medvec, Bodnár, Juhász, Ištók, Krága, Klinko, Kövesdi, striedal: V. Kovács

Ruskov - Dobšiná 3:1 (0:1), Gól za Dobšinú: M. Martinko

Dobšiná: Lipták - Laurinc, J. Strelka, Grančák, Surovský, Martinko, Sanisló, M. Strelka, P. Fabián, F. Fabián, Gothard, striedali: Rupp, Barnák, Turzák