14. 08. 2012 o 15:10

Nováčik z Kurimy plný odhodlania

autor: Emil Gmitter
1988x čítané

Sobota 11. 8. 2012 bola ďalším miľnikom v histórii OFK 2010 KURIMA, keď na svoje prvé zápasy v 2. lige nastúpili starší a mladší žiaci domáceho OFK proti TJ Sokol Ľubotice.

Futbal v Kurime má svoju dlhú 87-ročnú históriu a aj keď dospelí v rokoch 2002-2010 nehrali žiadnu súťaž, žiaci pôsobili stále s menšími či väčšími úspechmi v majstrovstvách okresu Bardejov. V roku 2010 nadšenci okolo E. Gmittera začali budovať novú éru kurimského futbalu. Mužstvo dospelých hneď v prvej sezóne vyhralo II. triedu a postúpilo do najvyššej okresnej súťaže. Navyše sa uskutočnila rozsiahla rekonštrukcia šatní a ihriska. V sezóne 2011/2012 nastúpilo v I. triede majstrovstiev okresu Bardejov aj družstvo dorastencov a pod vedením trénerov Dušana Molčana a Vladislava Palšu - aktívnych hráčov Partizána Bardejov - skončilo na 6. mieste tabuľky. Keďže v tejto obci nikdy nebola núdza o futbalové talenty rozhodli sa funkcionári spolu s trénermi žiakov Jozefom Humeníkom a Stanislavom Ilekom - hráčmi mužstva dospelých OFK 2010 Kurima a študentami PU - fakulty športu - prihlásiť žiakov od sezóny 2012/2013 do 2. LSMŽ - sever.

Samozrejme, že tomu predchádzala aj príprava a už v zime rozdelili tréningy mladších a starších žiakov. Veľkou previerkou pred súťažou bol turnaj starších a mladších žiakov OFK 2010 KURIMA-cup Memoriál Miška Cubjaka za účasti družstiev z Giraltoviec a Medzilaboriec. Hoci sa Kurime nepodarilo vyhrať ani jeden zápas, remíza st. žiakov s MŠK Spartak Medzilaborce 2:2 či prehra ml. žiakov taktiež s chlapcami z Medzilaboriec 1:2 vliala do ich žíl trochu optimizmu a plní očakávania v 1. kole 2. ligy privítali súpera z Ľubotíc. V oboch zápasoch boli hostia o trochu lepším tímom a rovnakým rezultátom 1:3 skončili zápasy starších aj mladších žiakov.

Mladší žiaci OFK vyhrali prvý polčas 1:0 gólom P. Minčáka, no po prestávke sa ukázala kvalita hostí a tí po zásluhe zvíťazili. Starší žiaci do prestávky inkasovali gól, keď priamy kop domáceho M.Knapčíka skončil na brvne bránky hostí a tí z rýchleho protiútoku otvorili skóre. Po zmene strán sa aj v tomto zápase preukázali väčšie skúsenosti hostí, ktorí si hatrrickom M. Grošafta vypracovali trojgólový náskok, ktorý skorigoval tri minúty pred koncom nádhernou strelou z priameho kopu M. Knapčík.

Aj turnaj a aj 1. kolo majstrovskej súťaž ukázalo, že pred chlapcami z Kurimy je ešte veľa práce, aby sa vyrovnali súperom v tejto súťaži, ale aj prísľubom do budúcnosti, že majú v jednotlivých družstvách aj veľmi dobrých hráčov, ktorí sa vedia presadiť na druholigovom fóre a, ak budú pristupovať k svojim futbalovým povinnostiam zodpovedne, môžu z nich vyrásť kvalitní futbalisti.