21. 08. 2012 o 09:47

Sninský anglický týždeň

autor: Marián Škuba
1454x čítané

Sninskí dorastenci odohrali uplynulý týžděn po dve stretnutia. V stredu dohrávku 4. kola a počas víkendu 5. kolo. Výsledky ukazujú, že chlapcom spod Sninského kameňa sa darilo.

4. kolo:

STARŠÍ: Snina - Čaňa 2:0 (1:0). Domáci sústredili hru na víťazstvo. Gólové ovocie priniesla 15. min., keď Harmaňoš rozvlnil sieť z priameho kopu. Do prestávky sa súper k šanci nedostal. Aj II. polčas bol v sninskej réžii a v 68. min. po štandardke hlavičkou k žrdi skóroval Kirňák. Ďalšie šance Besehaniča, Budiho či Kirňáka zostali nevyužité.
Góly: Harmaňoš, Kirňák.
MFK Snina: Kopťar - Magura, Gašpar, Dzurko, Lazorík - Budi, E. Drančák, Harmaňoš, Husťak - Kirňák, Besehanič (Sentelik, Štofira).
Tréner: Pavol Diňa.

MLADŠÍ: Snina - Čaňa 1:1 (1:1). Iba s desiatkou hráčov (na oboch stranách) vyštartovali lepšie hostia. V 5. min. otvorili skóre v dôsledku nedôslednej obrany domácich, keď sa strelu tečoval domáci hráč a lopta skončila v bráne. Mladí Sninčania sa tešili z vyrovnania už v 20. min., keď po rohu loptu správne usmernil hlavou Holovka. Druhý polčas priniesol iba nepremenené šance, doslova smolu Pa. Leitner, ktorému sa nepodarilo zúžitkovať hneď niekoľko tutoviek.

Gól: Holovka.
MFK Snina: I. Janko - Dzuba, A. Jano, Kapraľ, Lazenga - Fedorko, Cur, Pa. Holovka, D. Hreha - Leitner.
Tréner: Dušan Drančák.

5. kolo:Logo-MFK-Snina-1

STARŠÍ: Kr. Chlmec - Snina 0:2 (0:0). Za bezgólovým I. polčasom stáli pozorné obrany, hostia si vypracovali niekoľko tutoviek (Kirňak, Besehanič, Dzurko), no úsilie sa vyplatilo, lebo v 48. min. bol faulovaný Drančák v šestnástke súpera a nariadenú penaltu sám premenil. V samom závere gólom skončila spolupráca Drančák - Lazorík.
Góly: Drančák (11m), Lazorík.
ŽK: Besehanič, Harmaňoš.
MFK Snina: Kopťar - Magura, Gašpar, Dzurko, Holovka, Lazorík, Harmaňoš, Drančák, Husťák, Besehanič, Kirňák (Štofira, Sentelik).
Tréner: Pa. Diňa.

MLADŠÍ: Kr. Chlmec - Snina 0:1 (0:0). Aj mladšie sninské družstvo zohralo vyrovnaný I. polčas, v ktorom zostala "visieť" Budiho gólová šanca. Všetko však napravil v 60. min., keď odrazenou loptou po rohu rozvlnil sieť domácej brány. Šance Leitnera a Kapraľa zostali nevyužité.
Gól: S. Budi.
MFK Snina: Janko - Matus, Moravec, Manzák, Lazenga - Fedorko, Cur, A. Jano, J. Kapraľ - S. Budi, Leitner (Hreha).