Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

21. 08. 2012 o 15:48

Gemerská Hôrka nateraz vo vedúcom triu

autor: Karol Csobadi
1549x čítanéPo treťom kole sa na pomyslenej bronzovej priečke v VI. lige Košicko-Gemerskej ocitla Gemerská Hôrka, ktorá získala z gemerských šiestoligistov už šesť bodov.

O ôsme a deviate miesto sa delia Dobšiná s Krh. Podhradím. Najhoršie je na tom momentálne Gemerská Poloma, ktorá má na konte iba bod spolu si Seňou. Na čele sa usadil nováčik z Budimíra s plným počtom bodov.

Hôrka na zápas tretieho jesenného kola nastúpili bez troch hráčov zo základu, ale tých adekvátne nahradili ďalší hráči a na lavičke vypomáhali chlapci z béčka, ktoré hrá v okresných majstrovstvách druhú triedu. "V stretnutí s Ruskovom sme väčšie problémy nemali. Jednoznačne sme boli lepším mužstvom i keď skóre nebolo výrazné, ale na víťazstvo nám stačilo," konštatoval tajomník FK Gemerská Hôrka Ladislav Špánik.

Podhradčania v ostatnom kole doslova vybuchli, keď súpera z Košickej Novej Vsi podcenili. Tí v priebehu dvadsiatich minút dvakrát skórovali a o víťazstve hostí bolo na prekvapenie domácich hráčov i fanúšikov rozhodnuté. "Nezachytili sme úvod a po druhom inkasovanom góle sme boli v psychickej nevýhode. Následne sme si vypracovali množstvo šancí, ale bránu hostí sme ani z tutoviek nedokázali odkliať. Viazla súhra a slabinou bol prechod zo zálohy do útoku. Hostia vyťažili z minima maximum a vďaka našim hrubým chybám v obrannej činnosti strelili rozhodujúce góly," konštatoval po stretnutá tréner Podhradčanom Zoltán Breuer.

V gemerskom derby hostila Dobšiná Gemerskú Polomu. Domáci sa ujali vedenia, ktoré po prestávke aj poistili. Hostia dohrávali s desiatimi hráčmi nakoľko si za úmyselné hranie rukou vyslúžil červenú kartu M. Boroš. Čestný úspech hostí dosiahol z nariadenej penalty Z. Greško, ale po tomto kontaktnom góle sa už prakticky zápas skončil. "V derby sme boli herne lepší a mohlo do hosťujúcej siete padnúť aj viac gólov. Súper si vážnejšiu šancu na skórovanie nevypracoval, a tak sa nám podarilo pripísať si dôležité tri body, nakoľko našou prioritou ostáva bodovať hlavne doma," povedal tréner FC Dobšiná Július Strelka.

 

Krh. Podhradie - Košická Nová Ves 0:2 (0:2), G: Papaj, Lengyel

Krh. Podhradie: Szabó - Erdöfalvi, Mészner, Kún, Z. Zdechovan, Breuer, Piater, Kardoš, Kiss, Lukó, Drobňák, striedali: Kovács, Šomšák

 

Gemerská Hôrka - Ruskov 2:0 (1:0), G: V. Kovács, Bodnár

Gemerská Hôrka: Kovács - Izák, D. Zsóri, Dostál, Ištók, Krága, Medvec, Tóth, R. Szkokan, V. Kovács, Bodnár, striedali: V. Zsóri, J. Lököš.

 

Dobšiná - Gem. Poloma 2:1 (1:0), G: Sanislo, F. Fabián - Z. Greško ( z 11 m), ČK: M. Boroš

Dobšiná: Plačko - Laurinc, J. Strelka, Rupp, Turzák, Barnák, Sanislo, M. Strelka, Martinko, F. Fabián, Gothadt

Gemerská Poloma: Mišina - R. Greško, Kakalejčík, Hatvaník, Lipták , Fecko, Mar. Gallo, Mil. Gallo, M. Ďuriček ,Milko, Z.Greško