27. 08. 2012 o 14:31

Starší remízy, mladší vyhrávali

autor: Marián Škuba
1408x čítané

Sninčania v dohrávke 2. kola a 6. kole mali výhodu domáceho prostredia. Súpermi boli celky z horných poschodí - michalovská rezerva a nováčik z Hrabovčíka. Starší remizovali, mladší vyhrávali.

STARŠÍ: Snina - Michalovce B 2:2 (1:0). Domáci držali so silným súperom krok. V 25. min. vymietol z 20 m šibenicu Harmaňoš. Hostia útočili ojedinele, domáci gólman Sninčanov podržal. Spolupráca Kirňak - Besehanič vyšla v 47. min. úspešne. Prišli slabé chvíle domácich a súper v rozpätí desiatich minút vyrovnal. Neskôr Besehanič, Harmaňoš, ani Kirňak šance nevyužili. G: Harmaňoš, Besehanič. MFK: Kopťar - Magura, Gašpar, Dzurko, Lazorík - Kepič, Harmaňoš, E. Drančák, Husťak - Besehanič, Kirňak (Jano). Tréner: Pavol Diňa.
MLADŠÍ: Snina - Michalovce B 2:1 (1:0). Ani mladší odchovanci sa súperovi neodovzdali. Z gólu do šatne sa v 44. min. tešil Kapraľ, ktorý sa pohotovo zorientoval v 16-ke. Aj II. polčas sa niesol v réžii domácich. V 60. min. po rohu zvýšil Moravec strelou k žrdi, keď predtým zahodil dve tutovky a Cur jednu. Súper znížil hneď po rozohrávke, využil jedinú šancu zápasu. Domáci si za bojovnosť zaslúžia pochvalu. G: Ragan, Moravec. MFK: Janko - Matus, Šebák, Moravec, Lazenga - Cur, Mandzák, Holovka, J. Kapraľ - Kira, S. Budi (Dzuba). Tréner: Daniel Drančák.

STARŠÍ: Snina - Hrabovčík 1:1 (0:0). Vo vyrovnanom stretnutí Kopťar domácich niekoľkokrát podržal, Harmaňoš, Besehanič, ani Kirňak svoje šance nevyužili. Po bezgólovom polčase sa v 46. min. vedenia ujali hostia, keď priamy kop si do vlastnej brány nešťastne tečoval Gašpar. Vyrovnanie na seba nenechalo dlho čakať a o dve minúty sa v šestnástke presadil Jano. Tlak domácich pokračoval, Besehanič, ani Drančák však už výsledok nezmenili. G: Jano. MFK: Kopťar - Magura, Gašpar, Harmaňoš, Dzurko - Lazorík, T. Budi, E. Drančák, Husťak - Besehanič, Kirňak (Štofira, Jano). Tréner: Pa. Diňa.

MLADŠÍ: Snina - Hrabovčík 3:1 (2:0). Domáci herne kontrolovali celý zápas. V 7. min. perfektnú prihrávku Pa. Holovku poslal krížnou strelou do otvorenej časti brány Leitner. Hosťujúci brankár inkasoval v 40. min. druhýkrát, keď Manzák loptu po štandardke umiestnil hlavou. Súper znížil v 60. min. a v 75. min. výsledok poistil hlavou Holovka zo štandardky. G: Leitner, Manzák, Pa. Holovka. MFK: Janko - Matus, Šebák, Kira, Moravec, Cur, Mandzák, Pa. Holovka, J. Kapraľ, S. Budi, Leitner (D. Hreha, Dzuba). Tréner: Daniel Drančák.