29. 08. 2012 o 17:38

V Gemerskej Polome nariadil arbiter až štyri penalty

autor: Karol Csobadi
1527x čítané

Z gemerských šiestoligistov sa v ostatnom kole podarilo bodovať iba Gemerskej Polome v derby proti Gemerskej Hôrke. Podhradčania , ktorí cestovali s pozliepanou zostavou inkasovali takmer poltucet na pôde lídra v Budimíru. Dobšinčania si v Košickej Novej Vsi polčasové tesné vedenie neudržali a po prestávke dvakrát inkasovali.

V Gemerskej Polome exekútori penált zo štyroch nariadených pokutových kopov premenili tri. Domáci ich kopali tri a hostia jednu. Polomčania sa už v úvode ujali vedenia novou posilou, ktorou je Boris Milko. Ten po rohovom kope M. Galla hlavou otvoril skóre. Neskôr vedenie poistil Fecko. Domáci po faule hosťujúceho gólmana na Z. Greška mali možnosť do tretice rozvlniť sieť hostí, ale penaltu Z. Greško nepremenil a loptu vyslal nad bránu. Po prestávke bol v pokutovom území hostí faulovaný hráč domácich a arbiter po druhýkrát ukázal na značku bieleho bodu. Tentoraz penaltu premenil domáci kapitán Miloš Gallo. O niekoľko minút neskôr sa situácia zopakovala na opačnej strane a za ruku v šestnástke mali výhodu penalty hostia. Tú Klinko prízemnou strelou bezpečne premenil. Po faule hosťujúceho gólmana, ktorý loptu neudržal a následne strhol útočníka domácich, rozhodca nariadil štvrtú penaltu. Opäť uspel Miloš Gallo, ale až po dorážke. Gólman Kováč si tentoraz vyslúžil červenú kartu čím svoje farby značne oslabil. V závere domáci vyrobili hrúbku v zadných radoch , čo využil Ištók na korigovanie výsledku.

Gemerská Poloma - Gemerská Hôrka 4:2 (2:0), G: Miloš Gallo 2 (obe z 11 m), Milko, Fecko - Klinko (z 11 m), Ištók