Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

03. 09. 2012 o 10:32

Humenské prekvapenie na Spiši

autor: Marián Škuba
1252x čítanéV divokom zápase Spišiaci dvakrát viedli, ale napokon putovali tri body pod Vihorlat.

Ak inkasuje mužstvo gól hneď v prvej minúte, nie je to dobrý vstup do zápasu. Vyrovnanie v tretej minúte isto poteší, ale hneď v ôsmej minúte ďalší gól v jeho sieti, môže nadšenie zlomiť. V humenskom prípade sa to nestalo, lebo dva góly po prestávke zápas otočili.

1.HFCHumenne-vitazMRV1

Sp. Nová Ves - ŠK FUTURA Humenné 2:3 (2:1)

Výsledok 2:3 zo Spiša isto viacerých humenských priaznivcov príjemne prekvapil. Domáci tiež nemajú konto na rozdávanie, isto si ho chceli vylepšiť proti celku, ktorého zdobila bodová nula. "Je to kolektívne víťazstvo. Chlapci ukázali, že futbal hrať vedia. Pred týždňom sme viedli proti prešovskej rezerve 1:0, ale druhý polčas sme vlastnými chybami zbabrali. Chceli sme to hneď napraviť, najmä stred poľa hral po prestávke veľmi dobre, vyrovnali sme, šli až za víťazstvom a máme ho. Pred týždňom Jurov vyslal nešťastnú malú domov súperovi, teraz dvakrát krásne vysunul Karnaja do gólov, výborne viazal na seba hráčov Bačík. Nebudem menovať každého, pochvala patrí všetkým," mienil Jaroslav Varchola, ktorého prvé body tiež isto potešili.
Hneď v prvom kole sa v humenskej svätyni zranil Bálint a koleno ho zatiaľ medzi žrde nepustilo. Jeho miesto prebral Vohár, na Spiši dostal šancu Marko Madeja. "Úvod pre neho nebol šťastný, dvakrát sme rýchlo inkasovali, ale otriasol sa a v ďalšom priebehu mal dôležité zákroky. S mladým Vohárom sú vyrovnanou dvojicou, len na sebe musia ďalej pracovať," dodal humenský tréner. Aby získané body zo Spiša mali pre Humenčanov význam musia najbližšie doma poraziť nováčika z Martina, ktorý nadelil košickej rezerve päťku.

Góly: 1. Stadnyk, 8. Slejzák - 55. a 81. S. Karnaj, 3. Paraska (11m)
ŽK: Dunajčan, Stadnyk - Peter Šulák, Bačík, Pavol Šulák, Kirvej.
Rozhodoval: Kakaščík.
Divákov:500.

FK: Hájovský - Dunajčan (67. Klubert), Dinis, Sedláček, Zekucia - Slejzák, Tropp (22. Ščavnický), Sirko, Vitovič - Stanislav, Stadnyk. Tréner: Miroslav Dunčko.
ŠK Futura: Madeja - Čopák, Paraska, Peter Šulák, Pavol Šuľák - Jurov, Hreško (71. C. Vasiľ), Legdan, Jakubčo - Bačík, S. Karnaj (83. Kirvej). Tréner: Jaroslav Varchola.