Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

10. 09. 2012 o 08:50

Sninčania opäť najvyššie

autor: Marián Škuba
1034x čítanéLogo-MFK-Snina-1Hostia zanechali dobrý dojem, hrali pekný futbal aj s niekoľkými šancami, ale Sninčania šli pevne za svojím víťazným cieľom a vyhrali napokon rozdielom triedy.MFK Snina - Barca 4:0 (2:0)


Už v 3. min. sa po centri Hišema ocitol v šanci Wiener, ale lopta mu pri kľučke odskočila za čiaru. Podobne doplatil na zlé spracovanie v 8. min. aj Bednár, v 12. min. strieľal tento útočník z vnútra šestnástky nad. Až v 29. min. nakopol práve Bednár loptu za obranu Š. Pčolovi, ten ju centroval pred bránu, Popovič predskočil obrancu a nedal brankárovi šancu. Súper sa prvýkrát ocitol v šanci v 32. min., lopta preletela pozdĺž sninskú bránu, ale domáca obrana včas nebezpečenstvo zažehnala. Hišemov krídelný prienik v 38. min. skončil presnou prihrávkou na Š. Pčolu, ktorý krížnou strelou k vzdialenejšej žrdi stanovil polčas. Aj druhé dejstvo začali domáci náporom a hneď v 47. min. individuálny prienik M. Pčolu pokračoval prihrávkou Š. Pčolovi, ktorý uvoľnil v šestnástke Popoviča a ten už nemal problém namieriť presne. V 50. min. po chybnej rozohrávke hostí sa dostal k lopte Š. Pčola, ale v poslednej chvíli mu Varhoľák loptu zblokoval. V 52. min. po peknej prihrávke Popoviča postupoval Š. Pčola sám na bránu, ale vystrelil tesne vedľa. Hostia mli blízko ku gólu Uhrinom, ale z uhla bránu prestrelil, v 56. min. jeho strelu zo 14 m Diňa kryl. Po "hluchej" štvrťhodinke začali domáci v závere opäť lepšie kombinovať, v 80. min. po nádhernom pase M. Pčolu sa ocitol Š. Pčola sám pred brankárom a elegantne ho preloboval. Hostia dali o sebe vedieť v 82. min., do sninskej šestnástky si na center nabehol Ohman, ale jeho gólovú hlavičku Diňa vyrazil na roh. Jeho čisté konto tak má už hodnotu 638 minút... V 88. min. po technickej paráde Červeňák prehodil brankára, ale aj košickú bránu.

Góly: 29. a 47. Popovič, 38. a 80. Š. Pčola.
ŽK: 25. Csako, 69. Pástor (Barca).
Rozhodoval: Marcin.
Divákov: 700.

Snina: Diňa - J. Kopáč (63. Červeňák), J. Lukáč, S. Lojka, M. Pčola - Wiener, Popovič (71. Haburaj), Jankaj, Pe. Hišem - Bednár (76. M. Lukáč), Š. Pčola. Tréner: František Hanc
Košice-Barca: Dedinský - Kražeľ, Varhoľák (54. M. Valkučák), Džogan, Kuruc - Uhrín, Zápotocký (46. Kaňuch), Csáko, Ohman - Pástor (77. Hrubovčák), Kovács.

SninaFrantišek Hanc (Snina): "Očakávali sme ťažký zápas, napokon súper sa predstavil ako konsolidovaný celok. Ak vyhráte 4:0, musíte byť spokojný, ale okrem výsledku ma teší aj náš herný prejav, konečne sme sa prebudili strelecky. Celé mužstvo hralo dobre, Peťo drží nulu, je to však výsledok defenzívnej práce všetkých, čo sú na trávniku."