13. 09. 2012 o 14:03

Gólostroj zhodne roztočili po obrátke

autor: Karol Csobadi
1585x čítané

Gemerských šiestoligistov čakalo v ostatnom kole derby stretnutie medzi Krásnohorským Podhradí a Dobšinou. Gemerská Poloma hostila rezervu Vyšného Opátskeho a na pôdu lídra do Budimíra cestovala Gemerská Hôrka. V Podhradí i Gemerskej Polome domáci navlas rovnako štyrmi gólmi zaťažili kontá súperových brankárov až v druhej štyridsaťpäťminútovke.

Zakončenie stále slabinou

V treťom vzájomnom derby medzi Krh. Podhradím a Dobšinou domáci zaťažili konto gólmana Breuera šiestimi gólmi. Hostia pricestovali v oklieštenej zostave bez Ruppa, Surovského a Sanislóa a bez možnosti striedania. Po polhodine pre zranenie odstúpil P. Fabián a tak hostia hrali hodinu už len s desiatimi. Domáci boli podobne ako už neraz majstrami v nepremieňaní šancí. Napokon sa však rozstrieľali a zápas doviedli do vysokého víťazstva. Hetrikom sa blysol domáci kapitán Jaro Piater. Z domáceho tábora musel pre zranenie striedať autor úvodného gólu P. Breuer.

"Dôležité bolo v derby víťazstvo, ale množstvo vynechaných šancí môže mrzieť a raz sa nám to vypomstí. Mali sme ich podobne ako v predošlých zápasoch veľa. Skórovali sme tentoraz síce šesťkrát, ale hostia prakticky z dvoch šancí, dve aj premenili. Nakoľko súper hral iba s desiatimi hráčmi asi hodinu, mohli sme to využiť na strelenie väčšieho počtu gólov a vylepšiť si tak skóre. Zakončenie, ale naďalej ostáva našou najväčšou slabinou," konštatoval vedúci mužstva FK Krh. Podhradie Ladislav Jobbáď.

Deväť bodov ostalo doma

Tri stretnutia za sebou odohrali futbalisti Gemerskej Polomy v domácom prostredí. Po víťazstve nad Gemerskou Hôrkou, zdolali najtesnejším skóre Kalšu a sériu domácich zápasov zavŕšili vysokým víťazstvom nad Vyšným Opátskym „B". Po nerozhodnom polčase domáci po prestávke roztočili gólostroj a prezentovali sa štyrmi peknými gólmi. Do streleckej listiny sa premiérovým gólom v sezóne zapísal aj Ľubo Hatvaník.

"Domáci trojzápas svoj účel splnil, nakoľko sme nestratili ani bod. V poslednom stretnutí proti Vyšnému Opátskemu sme sa ťažšie rozbiehali a rozuzlenie padlo až po prestávke, keď sme hru oproti úvodnému polčasu výrazne zlepšili a zaslúžene vysoko zvíťazili," uviedol gólman TJ Gemerská Poloma Štefan Mišina.

Dohrávali o desiatich

Gemerská Hôrka inkasovala na pôde lídra z Budimíra iba dva góly, ktoré si domáci rovnomerne rozdelili do oboch polčasov. Hostia takmer celý druhý polčas hrali o desiatich, nakoľko Kövesdi po druhej žltej karte uvidel červenú a musel tak predčasne pod sprchy.

FAKTY

Krh. Podhradie - Dobšiná 6:2 (2:1), G: Piater 3 (1 z 11 m), Drobňák, Mészner, Breuer - Gotthardt 2, D: 150

Krh. Podhradie: Szabó - Barczi, Erdöfalvi, Mészner, Kún, Zdechovan, Breuer, Piater, Kardoš, Prónyai, Drobňák, striedali: Kiss, Bošela

Dobšiná: Breuer - Martinko, Grančák, M. Strelka, Turzák, F. Fabián, Gotthard, J. Strelka, Barnák, Ondrejčík, P. Fabián

Gemerská Poloma - Vyšné Opátske „B" 5:1 (1:1), G: Miloš Gallo 2 (1 z 11 m), Z. Greško, Milko, Hatvaník

Gemerská Poloma: Mišina - Gunár, Milko, M. Ďuríček, R. Greško, Hatvaník, Z. Greško, Miloš Gallo, Fecko, Maroš Galo, Lipták, striedali: Kováč, Benedik, Boroš

Vyšné Opátske „B": Morávek - Koch, Krompaský, Telecký, Hudák, Madár, Berta, Rol. Dečman, Čegiň, Rob. Dečman, Hrabčák, striedal: Hrico