Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

17. 09. 2012 o 08:19

Diňu nenačal ani kanonier, vylámal si zuby na brvne

autor: Maroš
1130x čítanéopatskeNajlepší brankár verzus najlepší kanonier. To bol súboj, ktorý priťahoval pozornosť v zápase Vyšného Opátskeho so Sninou. Úspešnejší bol napokon aj s pomocou brvna gólman Diňa, ktorého séria bez inkasovaného gólu sa natiahla už na neuveriteľných 728 minút.Snina aj v Opátskom potvrdila, a to najmä v prvom polčase, že má výborne fungujúcu defenzívnu činnosť celého mužstva. „Vynikajúcu, najlepšiu v súťaži. Radosť chytať v takom mužstve,“ nadchýna sa brankár Sniny Peter Diňa.

DinaVýsledok 0:0 znamená, že jeho dlhá séria bez inkasovaného gólu trvá ďalej. „Nepociťujem z toho žiaden tlak. Chlapci dobre bránia, aj dnes som mal málo roboty. Raz ten gól isto príde.“ V nedeľu Diňa odolal aj ťažkej skúške, veď proti nemu stál najlepší kanonier celej súťaže Miroslav Seman. „Nijako extra som to nevnímal. Každý vie hrať futbal, aj keď je to šikovný chlapec a mal som s ním jeden ostrý súboj.“ Veru, pri Semanovom brvne v 67. minúte si poriadne vydýchol. Vlastne, spomínaná minúta bola preňho šťastná hneď dvakrát. V priebehu pár sekúnd bol totiž dvakrát už prekonaný, veď okrem Semanovho brvna ho prehodil aj kapitán domácich Turczyk, ale letiaca lopta napokon zapadla tesne vedľa bránky hostí. „Tá strela ma veľmi prekvapila, tlačil som ju očami, to je pravda.“ Diňovi sa to tak v sninskej šatni poriadne zbiera. Za takúto sériu bude musieť niečo do kabíny iste priniesť... „Uvidíme, ale určite sa mi niečo napíše za takúto sériu,“ pousmial sa spokojný muž s číslom jeden.

Náprotivkom Petra Diňu v bránke Vyšného Opátskeho je Ľuboš Vojtaško. Ani on nemal v zápase veľa vážnej roboty, aj keď v prvom polčase to bolo pred jeho bránkou párkrát nebezpečné. „Obrana hrala vynikajúco, nepustili sme ich do ničoho. Čakali sme, že Sninčania tiež budú pozorne brániť, čo sa aj potvrdilo. Zhusťovali stred ihriska, ťažko sa cez to prechádzalo. Nedarilo sa nám dostávať lopty na naše kopačky do nebezpečných pozícií. Škoda, v druhom polčase sme mali príležitosti, z ktorých sa dalo skórovať,“ okomentoval dianie na ihrisku Ľ. Vojtaško.

Opátčania tak už druhýkrát po sebe nevyužili naplno výhodu domáceho prostredia, keď predtým remizovali aj s Veľkými Revištiami. Teraz však hrali proti dovtedajšiemu lídrovi, takže boli aj s konečným bodom aspoň trochu spokojní? „Prišlo vedúce mužstvo tabuľky, to je pravda, ale aj dnes je to pre nás strata. Mali sme skórovať a lepšie by sa nám dýchalo. Sme v tabuľke trošku nižšie ako sme očakávali. Škoda, mohli sme zdolať lídra a upraviť mu skóre v kolónke inkasovaných gólov,“ povzdychol si skúsený brankár, ktorý pôsobil aj v MFK Košice.

VojtaskoDo Opátskeho prišiel pred sezónou z Moldavy, kde chytal v druhej najvyššej slovenskej súťaži, ale klub sa kvôli finančným problémom napokon z II. ligy pred touto sezónou musel odhlásiť. Je Vojtaškovi ľúto, ako neslávne sa veľký futbalový boom v Moldave skončil? „Žiaľ, taká je dnes finančná situácia tu na východe... Majú tam krásny futbalový stánok, ktorý vybudoval bývalý majiteľ. Bola by škoda, keby ostal nevyužitý. Dúfam, že bývalé béčko, ktoré hrá III. ligu v Rešici a teraz funguje pod hlavičkou Moldavy, začne hrávať domáce zápasy tam. Zatiaľ sa nechystajú, ale verím, že sa to zmení. V Moldave sú totiž ľudia do futbalu zbláznení a majú ho radi.“