19. 09. 2012 o 16:58

Dobšiná ratovala body v záverečnej dvadsaťminútovke

autor: Karol Csobadi
1717x čítané

V ostatnom kole hostili futbalisti Dobšinej posledný celok šiestoligovej tabuľky skupiny KG, Malú Idu. Po šiestich kolách mali Dobšinčania na konte iba štyri body a tak nelichotivé postavenie v tabuľke im velilo bodovať naplno.

Už po niekoľkých minútach hry hosťujúci hráč Luka si za urážku rozhodcu vyslúžil červenú kartu a tak mali domáci možnosť hrať takmer celý zápas v početnej výhode. Tú však do polčasu nedokázali využiť a na prekvapenie po jedinej štandardke otvorili skóre hostia. Tento tesný náskok si dokázali udržať až do sedemdesiatej minúty. Po priamom kope Ruppa sa zrodil vyrovnávajúci gól a o pár minút neskôr už viedli domáci zásluhou Surovského. Vedenie napokon poistil M. Martinko a tak si domáci pripísali na konto druhé cenné víťazstvo.

Martin Strelka, hráč Dobšinej: "Začali sme útočne, ale po oslabení hostí akoby hráči domácich prestali hrať futbal. Po prestávke sme zvýšili úsilie a hra sa odvíjala neustále pred šestnástkou nášho súpera. Kombinačný futbal sme nakoniec dvadsať minút pred koncom korunovali vyrovnávajúcim gólom, ktorý dosiahol Rupp. Gól nás naštartoval a v priebehu desiatich minút sme otočili výsledok vo svoj prospech."

Dobšiná - Malá Ida 3:1 (0:1), Góly za domácich: Rupp, Surovský, Martinko, ČK: Luka (M. Ida)

Zostava domácich: Breuer - Grančák, Rupp, Turzák, Surovský, Barnák, M. Martinko, Sanisló, M. Strelka, Gothardt, P. Fabián, striedal: F. Fabián