Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

24. 09. 2012 o 10:03

Sninský futbalový zážitok

autor: Marián Škuba
1057x čítanéSninaNa ihrisku pod Sninským kameňom futbal opäť zabával. Domáci privítali nováčika z Veľkých Revíšť, ktorý sa zatiaľ v súťaži drží dobre. Na Sninčanov to však bolo málo. Herne sa rozbehli od prvej minúty a už do prestávky bolo jasné, kto získa tri body.MFK Snina - Veľké Revištia 6:0 (4:0)

Góly: 2., 9., 46. a 47. Š. Pčola, 15. Červeňák, 42. Bednár
Žlté karty: 65. Kopáč - 71. Sninský
Rozhodcovia: Tabaka - Prokopovič, Pika
Diváci: 700

Snina: Diňa - J. Kopáč, J. Lukáč, S. Lojka, M. Pčola - Červeňák, Popovič (82. Haburaj), Jankaj (46. Tomčák), Hišem - Bednár (55. M. Lukáč), Š. Pčola
Veľké Revištia: Ónody - Uhľár, Adam, Sninský, Marjov - Chýrik, Nemčík (46. Lakatoš), Simčík, Praščák - Horňak, Škirda (83. Apjari)

Domáci začali náporom a už z prvého útoku mohli skórovať, ale Sninský stihol odkopnúť loptu na aut pred Popovičom. Následné vhadzovanie však už znamenalo gól, keď M. Pčola našiel presným centrom hlavu Š. Pčolu, ktorý nechytateľnou hlavičkou k žrdi otvoril skóre. Už v 2. min. sa menilo skóre... Ihneď po rozohraní našiel S. Lojka dlhou prihrávkou Š. Pčolu, ale na jeho prihrávku krížom cez šestnástku Červeňak na päťke nedosiahol. V 9. minúte po nepresnom centri z pravej strany zabojoval v rohu šestnástky Bednár, posunul loptu Popovičovi, ktorý ju posadil na hlavu Š. Pčolovi a ten sa opäť nemýlil, tentoraz k druhej žrdi umiestnenou hlavičkou. Hostia o sebe dali vedieť v 14. minúte, keď Sninský vyslal priamy kop z 25 m do žrde a dorážku Diňa kryl. Skóre sa znova menilo v 16. minúte, keď si Hišem a Š. Pčola pohrali s hosťujúcou obranou, presnú prihrávku druhého zakončoval M. Pčola a loptu smerujúcu tesne mimo tečoval hlavou Červeňák do siete. Hostia v 22. minúte pohrozili Horňákom, ale jeho únik a slabú strelu Diňa bez problémov skrotil. Ďalšie domáce pekné akcie nezúžitkovali Š. Pčola, Jankaj a Bednár. Hostia sa snažili, dostávali sa aj do príležitostí, ale čistú šancu si nevypracovali. Záver polčasu patril opäť domácim, v 40. minúte ešte akcia dvojice Š. Pčola - Červeňák neviedla ku gólu, no v 43. minúte sa Hišem vyhol ofsajdovej pasci, presnou prihrávkou našiel voľného Bednára, ktorý bez problémov po štvrtýkrát rozradostil divákov. V 46. minúte našiel Popovič presnou prihrávkou rozbehnutého Š. Pčolu a ten obstrelil brankára - 5:0!  V 47. minúte poslal Sninský brankárovi dlhú malú domov, Onody šiel do zbytočnej kľučky na Š. Pčolu, ktorý mu loptu vypichol a do prázdnej bránky nemal problém skórovať. V 53. minúte po nepriamom kope v  šestnástke pálil M. Pčola iba do nohy brankára a odrazenú loptu Popovič poslal nad. Domáci sa až príliš uspokojili, iniciatívu prebral nováčik. Niekoľko dobrých príležitostí mu pozorný Diňa zmaril. Domáci opäť pohrozili, v priebehu 68. minúty mali obrovské šance Popovič, Š. Pčola, keď pálili do žrde, M. Lukáč mieril mimo bránky. V závere sa snažili hostia aspoň o strelenie čestného gólu, ale Diňa v šanci vychytal Lakatoša a hlavička Horňáka obtrela o brvno.

hanc DSC 2780František Hanc (tréner MFK Snina): Vyšiel nám vstup do zápasu, v 9. minúte bolo už 2:0 a tento vývoj akoby predznamenal ďalší priebeh. S Veľkými Revišťami sa navzájom veľmi dobre poznáme, hráme spolu prípravné zápasy v lete i zime. Zvládli sme to výsledkovo i herne, bol to pekný futbalový zážitok - pre hráčov i divákov.