Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

26. 09. 2012 o 16:16

V Gemerskej Polome sa rozsypalo vrece s gólmi

autor: Karol Csobadi
1615x čítanéUplynulý víkend zápolili traja gemerskí šiestoligisti na domácich trávnikoch. Podhradčania hostili Kalšu, Gemerská Poloma privítala Seňu a v Dobšinej sa v derby stretli s Gemerskou Hôrkou.

Podhradčania nastúpili na zápas proti Kalši bez dvoch hráčov zo základu - záložníkov Erdöfalviho a P. Breuera. Táto strata bola citeľná, nakoľko sa iba nakopávanými loptami dostávali pred hosťujúci šestnástku, ale zakončenie bolo bezzubé. Viac ako hodinu sa preto hra odvíjala prevažne medzi šestnástkami a domácim sa naskytla možnosť rozvlniť hosťujúcu sieť iba z nariadenej penalty.

"Naša hra bola skutočne dosť rozháraná a vedenie sme mohli dosiahnuť až z nariadenej penalty. Tej však v podaní nášho kapitána J. Piatera úspešne čelil gólman hostí . Po následnom zaváhaní v obrannej činnosti sme desať minút pred záverom inkasovali a hostia si odviezli tri body", uviedol tréner FK Krh. Podhradia Zoltán Breuer. Podhradčania však aj napriek domácej prehre dlho nesmútili, nakoľko hneď po stretnutí oslávili štyridsiate narodeniny svojho kapitána Jaroslava Piatera.

Krh. Podhradie - Kalša 0:1 (0:0), G: Halapin

V Gemerskej Polome mali domáci oveľa väčší dôvod na radosť. Dokázali totiž výrazným skóre zdolať Seňu, keď im nastrieľali až sedem gólov. V prvom polčase najprv nevyužili niekoľko tutoviek, ale po polhodine súpera načal Gunár a polčasové skóre stanovil Miloš Gallo. Po prestávke sa už hralo jednoznačne v réžii domácich, ktorí ešte päťkrát skórovali. Za hostí dosiahol čestný úspech iba Pataki.

Gemerská Poloma - Seňa 7:1 (2:0), G: Miloš Gallo 2, Milko 2, Gunár 2, Z. Greško - Pataki

Na gemerské derby do Dobšinej pricestovali futbalisti Gemerskej Hôrky v značne oklieštenej zostave. Chýbali Klinko, Izák i Medvec. Domáci prakticky v celom stretnutí diktovali tempo hry, ale do prestávky gólman hostí Farkaš čaroval a zneškodnil niekoľko šancí.

"Až po prestávke sa nám podarilo dvakrát skórovať a rozhodnúť tak zápas vo svoj prospech. Šancí bolo aj na výraznejšie skóre, ale hostia môžu ďakovať gólmanovi, ktorý bol ich hrdinom. Snáď iba Szkokan mohol znamenať pre našu bránu aké - také nebezpečenstvo," uviedol tréner Dobšinej Július Strelka.

"Na domácich sme v tejto zostave ani nič nemohli vymyslieť. Jednoducho nás po všetkých stránkach prevýšili a víťazstvo si zaslúžili," konštatoval vedúci mužstva FK Gemerská Hôrka Ladislav Špánik.

Dobšiná - Gemerská Hôrka 2:0 (0:0), G: F. Fabián, Rupp

Po ôsmom kole z gemerských zástupcov najlepšie postavenie v tabuľke má Gemerská Poloma, ktorá okupuje piatu priečku.