Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

30. 09. 2012 o 17:10

Piata remíza Sniny a opäť bezgólová!

autor: redakcia
1028x čítané 

marcelŤahákom 11. kola IV. futbalovej ligy bol duel FK Haniska s vedúcim tímom MFK Snina. Zrodila sa v ňom bezgólová remíza.V dobrom zápase sa nakoniec zrodila bezgólová remíza. Bližšie k víťazstvu boli hostia, ktorí mali výborné nástupy do oboch polčasov. V prvom mali hneď na úvod tri nebezpečné strelecké pokusy, z ktorých najväčšiu mal M. Pčola, no Fedor výborne zasiahol. Aj úvodná desaťminútovka druhého dejstva patrila hosťom. Š. Pčola však v páde netrafil opustenú bránu, keď rozvlnil iba bočnú sieť. O pár sekúnd neskôr mieril Červeňák z dobrej pozície do brvna.

"Bola to veľká šanca, chcel som z nej skórovať, no nevyšlo mi to. Tréner mi vravel, aby som dobiehal k bráne, ak by preletela lopta. Tak vznikla i šanca. Lopta preletela z ľavej strany až ku mne, no tesne pred zakončením lopta skočila, preto som ju napálil už len do brvna. Tlačil som ju síce očami nižšie, no odrazila sa smerom do ihriska," opísal najväčšiu šancu stretnutia Maroš Červeňák. Sninčania pôsobili sebavedome, na ich hre bolo badať, že nie nadarmo boli na čele tabuľky a zatiaľ v 11 kolách inkasovali jediný gól. "Chceli sme už konečne vyhrať na ihrisku súpera, lebo v predchádzajúcich troch stretnutiach vonku sme dosiahli tri bezgólové remízy. Žiaľ, nepodarilo sa nám to a dosiahli sme ďalšiu remízu 0:0," usmial sa Maroš Červeňák. Sninčania sa tak stavajú špecialistami na tento výsledok. Veď v tejto sezóne dosiahli dovedna päť nerozhodných výsledkov a všetky sa skončili rovnakým výsledkom 0:0! "Asi na tom bude niečo pravda. Máme dobre organizovanú obranu i celú defenzívu mužstva. Horšie je to v koncovke. Mali by sme strieľať viac gólov." Brankár Peter Diňa zasa neinkasoval a za svoj chrbát nepustil loptu už úctyhodných 908 minút! "Ešte by to chcelo podržať nulu najbližšie v Giraltovciach, aby mohol zaútočiť na tisícku. Všetci mu to prajeme," dodal stredopoliar Sniny.

Hráči domácej Hanisky bojovali, čo im sily stačili, no nedokázali sa dostávať do šancí. Za zmienku stoja dva strelecké pokusy. V 10. minúte Šipošovu jedovku Diňa vytlačil spod brvna na roh a po obrátke Palenčár z uhla nepresne vystrelil. "Snina potvrdila, že zaslúžene je na čele. Hostia sa prezentovali naozaj dobrým výkonom. My sme sa snažili zaskočiť favorita. V I. polčase sme mali aspoň náznaky šancí, no po zmene strán sme sa už ťažšie presadzovali. Postupne sa hra odvíjala už len medzi šestnástkami. Bod berieme, proti takémuto súperovi je to úspech," reálne zhodnotil dianie na ihrisku Marcel Majoroš (na snímke). Pre domácich bolo veľmi dôležité, že ustáli oba polčasové nástupy Sniny. "Začiatky mali naozaj svižné. My sme až neskôr vyrovnali hru a dostali sa do tempa. Verme, že uspejeme v najbližšom zápase." Skúsený stredopoliar Hanisky, ktorý má za sebou pôsobenie v akadémii holandského tímu PSV Einhdhoven, netají, že jeho spoluhráči mali zvýšenú motiváciu pred stretnutím, lebo chceli ukončiť parádnu sériu sninského gólmana. "Vedeli sme o jeho veľmi dobrej štatistike. Budem sa opakovať, ale Sninčania potvrdili, že defenzívu majú dobre prepracovanú. Napokon v 1. kole dostali doteraz jediný gól a odvtedy desať kôl neinkasovali, čo hovorí za všetko. Škoda, že sme nedokázali prekonať ich defenzívu a streliť im aspoň gólik," konštatoval Marcel Majoroš.

 

Haniska - Snina 0:0

Pred 300 divákmi rozhodovali Maličký - Maliňák, Homoľa, ŽK: Molnár, Šipoš, Klimek - Jankaj, M. Pčola.

HANISKA: Fedor - Klimek (90. Gyöngyösi), Horváth, Gorej, Šipoš - Slicho - Molnár (72. Tereščík), Marcel Majoroš, G. Majoroš (84. V. Horňák), Palenčár - P. Horňák.

SNINA: Diňa - Kopáč, J. Lukáč, Lojka, M. Pčola - Červeňák, Popovič (87. Tomčák), Jankaj, Hišem - Bednár (90. M. Lukáč), Š. Pčola.