Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

01. 10. 2012 o 09:27

Humenné spadlo na dno

autor: Marián Škuba
1367x čítanéJesenná časť sezóny KENO 10 III. ligy sa prehupla do svojej druhej polovice. Pohľad na tabuľku nedáva nováčikovi ŠK Futura Humenné žiaden veľký dôvod k spokojnosti nedáva. Po 9. kole padol na úplné dno.

Friga "Pozícia v tabuľke je neuspokojivá, to jednoznačne. Súťaž je vyrovnaná, bodové rozdiely veľké nie sú, uspieť môže každý s každým. Zrkadlom mojich slov môže byť naša remíza v Námestove a následne zisk bodu mužstva z Oravy na ihrisku Lokomotívy Košice, celku, ktorý bojuje o špicu. Derby s Vranovom sme nezvládli najmä psychicky, musíme sa z prehry otriasť, lebo aktuálne postavenie v tabuľke nie je reálnym obrazom našej kvality, možností. I keď stále nás trápi nekompletnosť kádra, okrem Ljubarskeho chýbal v derby Čopák, zranil sa Paraska, teraz v Moldave už Paraska hral, kvôli chorobe však absentoval Bačík," konštatoval Martin Friga, manažér klubu.
 Na ihriskách súperov zatiaľ získané štyri body, doma však v štyroch stretnutiach iba jediný... "Chýba nám skúsený hráč, vodca, typu Russlana Ljubarskeho, lebo mladý chlapci doma nedokážu psychický tlak zvládnuť. Tobôž, keď ešte inkasujeme prvý gól. Vonku hráme uvoľnene, nemusíme hru tvoriť, dokážeme sa presadiť, domáca nutnosť vyhrať však až priveľmi ťaží ich myseľ, zväzuje nohy. A prídu naše chyby, z ktorých ťaží súper, aj naposledy Vranov. Je nám ľúto fanúšikov, skalných, ktorí stále chodia na domáce stretnutia a verím, že najbližšie s Lučencom už budú mať dôvod na radosť.
 Mužstvo už po vedením Jozefa Valkučáka ešte čaká v jeseni šesť duelov (premiéra sa konala v Moldave 0:2). Prekážky však vyzerajú byť viac ako náročné, súperi sú z horných poschodí tabuľky (d - Lučenec, Pohronie, Lok. Košice; v - B. Bystrica B, Košice B, Lipany). "Je pravda, že žreb nám teraz určil súperov z hornej polovice tabuľky, verím však, že to bude nášmu hernému štýlu viac vyhovovať, súperi chcú hrať futbal, nie vyslovene brániť a čakať na brejky."
 Koniec septembra ukončil prestupový termín. Niektorí mladí humenskí hráči sa šli rozohrať do klubov nižších súťaží v regióne. Neuvažovali ste však A-mužsvo posilniť? "Hľadali sme isté možnosti, obzerali sa po adeptoch, napokon však z toho zišlo. V septembri je už dosť ťažké nájsť hráča, ktorý by vyhovoval kvalitou a bol aj v rámci našich možností. Jesennú časť tak už musíme dohrať s tým kádrom, aký je k dispozícii," dodal Martin Friga.

ŠK Futura Humenné v jeseni:
Doma: Poprad 1:2, Prešov B 1:2, Martin 1:1, Vranov 0:2
Vonku: Trebišov 1:2, Kremnička 0:4, Sp. Nová Ves 3:2, Námestovo 1:1, Moldava 0:2