Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

02. 10. 2012 o 09:43

Budimír nebodoval po 35 zápasoch bez prehry!

autor: redakcia
1915x čítanéObdivuhodná séria Budimíra sa skončila cez víkend v Kokšove-Bakši. Prehral prvý raz po 15 mesiacoch a 35 majstrovských stretnutiach!

Na ihrisku TJ Kokšov-Bakša sa v nedeľu skončila nevídaná séria futbalistov TJ Družstevník Budimír. Zverenci trénera Ladislava Gožoreka schádzali z ihriska po prehre 1:2 so sklonenými hlavami. Na takúto situáciu si viacerí hráči v tíme už poriadne dlho nepamätajú.

Na záver sezóny 2010/11 cestoval Budimír v predposlednom 25. kole II. triedy v rámci ObFZ Košice-okolie do Jasova. Už ako postupujúci prehral s tamojším AC 0:2. Písal sa 12. jún 2011. Budimírčania ukončili sezónu následným domácim víťazstvom a oslavami postupu do I. triedy. V nej počas 26. kôl sezóny 2011/12 nenašli ani jedného premožiteľa, takže po suverénnom ročníku  - 23 víťazstiev, 3 remízy - opäť oslavovali postup. Tentoraz už do súťaže riadenej VsFZ - VI. ligy Košicko-Gemerskej. Nováčikovi súťaže sa aj v nej darilo a darí výborne. Veď po víkendovom 9. kole je na vedúcej pozícii s 22 bodmi. Tri body za ním je druhá Geča a ďalší bodík stráca Kokšov-Bakša. Práve na jej ihrisku si Budimírčania zaknihovali prvú prehru po 35 majstrovských stretnutiach, ktoré vyhrali alebo remizovali!

"Asi už na našich hráčoch doľahla aj ťarcha úspešnej série. Boli si totiž vedomí, že niekoľko mesiacov hrali pod určitým tlakom - vyhrať, vyhrať, vyhrať. Samozrejme, vedeli sme, že raz sa táto séria skončí a príde čas, keď aj my prehráme. Čím viac chlapci videli, že sa šnúra úspešných výsledkov naťahuje, tam viac im zväzovala nohy. Hoci to navonok nedávali najavo, podvedomie stále pracuje a raz už zákonite musel prísť takýto zápas. Nič to však nemení na to, že ich séria bez prehry si zaslúži uznanie," poznamenal tréner Budímíra Ladislav Gožorek.

V šlágri 9. kola začali lepšie domáci hráči. Už v 3. min. otvoril skóre Ivan Stoľar a hostiteľom narástli krídla. "Nastúpili sme bez štyroch hráčov základnej zostavy a v defenzívnej činnosti mužstva to bolo poznať. Na krajoch obrany museli hrať dvaja mladí chlapci. Uvedomovali sme si, že tam môžeme byť zraniteľní, čo sa aj potvrdilo. Prvý gól padol po chybe krajného obrancu s brankárom. Domáci sa tak dostali rýchlo na koňa." Druhý úder prišiel v 27. minúte od toho istého hráča. "Zasa po našej chybe, keď sme neustrážili peknú prihrávku zo strany a Stoľar už len dokopával do prázdnej brány. Je však pravda, že v tomto zápase nás nepodržal ani brankár Rebej. V posledných troch dueloch nie je takou oporou, ako by sme od neho čakali. V závere polčasu sme však predsa len znížili, keď sa v 42. minúte presadil Marek Oros (na snímke)." Hostia sa tak ešte pred prestávkou vrátili späť do zápasu a práve gól do šatne vie psychicky nakopnúť mužstvo. Aj sa tak stalo. Psychicky Budimírčania išli naozaj hore, no o koncovke sa to už nedá povedať. "Do druhého polčasu sme urobili jednu zmenu. Z ihriska odišiel mladý Maroš Jurek a nahradil ho Peter Hutník. Už to bolo iné z našej strany. Ten, kto bol na futbale, tak musí uznať, že keby existoval futbalový boh, tak sme mali minimálne remizovať.  V druhom polčase sme boli lepším tímom, veď domáci sa ani poriadne nemohli dostať na našu polovicu. Z ich brány sme si urobili strelnicu, no nedokázali sme skórovať ani z najvyloženejších šancí. Kokšov-Bakšu veľmi podržal brankár. Nevadí, jedna séria sa skončila a teraz môžeme začať novú," zaželal si Ladislav Gožorek.