Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

05. 10. 2012 o 20:01

Líder cestuje na pôdu posledného

autor: Daniel Dedina
1172x čítanéBNV logoSezóna 2012/13 sa prehupla do druhej tretiny. Tak ako si už priaznivci zvykli, táto súťaž je vždy mimoriadne vyrovnaná, bodové rozostupy medzi celkami nie sú veľké, a ani tento ročník nie je výnimkou. Poradie sa mieša vo všetkých sférach tabuľky, po jedenástom kole sa opätovne na čelo pelotónu (prvýkrát tomu tak bolo po 9.kole) vyšvihla Bardejovská Nová Ves.

 

 Tento fakt nám neunikol a tak sme sa v priebehu týždňa porozprávali so sekretárom ŠK Milénium 2000, Gabrielom ONTEKOM.


Po jedenástom kole ste opäť na špici, navyše disponujete zatiaľ najlepším útokom súťaže, ktorý súperom nastrieľal už  24 gólov. Prekvapil vás takýto štart po minuloročnom jedenástom mieste?

Momentálne tabuľkové postavenie je zrkadlom systematickej práce všetkých zainteresovaných v klube. Mužstvo preferuje sekretár klubuútočnejšie poňatie futbalu a tento štýl je atraktívnejší aj pre diváka.

Aký je to pocit pozerať sa na súperov z vrchnej priečky tabuľky?

Priebežné tabuľkové postavenie by som nerád preceňoval. Do konca súťaže je ešte ďaleko, môžu prísť zranenia, karty. Súťaž je vyrovnaná a bodové rozdiely medzi súpermi minimálne.

Napriek tomu vás súčasný stav zrejme teší?

Je to príjemný pocit, ale čaká nás ešte veľa práce.

Poďme teda k premene tímu z celku motajúceho sa v spodnej polovici tabuľky na lídra, resp. mužstvo miešajúce postupové karty. V čom vidíte príčiny tohoto prerodu?

Ako to už býva, za všetkým sa skrýva poctivá práca. Aj v tomto prípade sa ukazuje, že tvrdá letná príprava prináša svoje ovocie. Mužstvo po minuloročnom účinkovaní dozrelo a doplnenie kádra prinieslo ďalšiu kvalitu do mužstva. Rád by som vyzdvihol aj náš realizačný tím, ktorý v pravý čas vie dodať kabíne potrebný impulz, čo sa zákonite prejaví aj na ihrisku.

Ak sa vrátime ešte na začiatok sezóny, s akými ambíciami ste do nej vstupovali?

Ciele sme v porovnaní s predošlými ročníkmi nemenili – chceme hrať o vrchné priečky v tabuľke a zároveň atraktívny futbal, aby si divák s potešením našiel cestu na náš štadión.

Neprehodnotili ste ich na základe súčasnej situácie?

Nie, určite nie. Do konca súťaže je ešte ďaleko a tak na akékoľvék hodnotenie, či nebodaj bilancovanie je ešte v tejto fáze súťaže priskoro.

Jedna štatistika nepustí - základom všetkého je doposiaľ stopercentná úspešnosť na domácom ihrisku? V čom spočíva nedobytnosť vašej pevnosti?

Tabuľky doma, resp. vonku hovoria jasnou rečou. Väčšina tímov získava body na vlastnom ihrisku. V domácich zápasoch, kde hráčov ženie vpred výborné publikum, dokážeme dostať súpera pod tlak a z toho pramenia aj gólové situácie. Navyše, doma sa zatiaľ prezentujeme efektívnejším zakončením ako na ihriskách súperov.

V nedeľu predpoludním čaká vaše mužstvo súboj na pôde posledného tímu tabuľky, Krásnej? S akými predsavzatiami nastúpia hráči lídra na hraciu plochu?

Každý zápas v súťaži je náročný a na tomto konštatovaní nič nemení ani v tejto chvíli 22-bodový rozdiel medzi oboma tímami. My do tohto zápasu vstúpime, ako už tradične, s cieľom podať kvalitný výkon a zvíťaziť.

Na záver skúste doplniť túto vetu podľa vlastných predstáv: V nedeľu dopoludnia ma naši hráči potešia, keď...

...potvrdia svoje momentálne tabuľkové postavenie svojím herným prejavom.