08. 10. 2012 o 12:32

Hodnotenie 10. kola VI. ligy šarišskej

autor: Attila Mikloško
1516x čítané

V desiatom jesennom kole VI.ligy šarišskej boli domáce mužstvá úspešné trikrát, rovnako tak ako hosťujúce a iba jeden nedeľňajší zápas  sa skončil deľbou bodov. Na oboch stranách sa strelci činili a tak mohli rozhodcovia na stredový bod ukázať až v tridsiatich prípadoch.

Najviac gólov padlo v zápase Župčany – Beloveža, tam sa zápis o stretnutí  menil až osemkrát. Najlepšie v 10.kole VI. ligy šarišskej mierili Stachura z Beloveže, L. Hricov z Pušoviec a Slimák z Gaboltova, ktorí si na svoje konto pripísali po dva úspešné zásahy. Všetky mužstvá okrem Uzoviec strelili v tomto kole aspoň gól a tak Tomáš Vaško v bráne Šarišských Michalian si mohol pripísať na svoje konto už piatu nulu. Z toho vyplýva, že v  VI. lige  tento brankár neinkasoval už dlhých 450 minút. Najlepší útok majú aj  po 10. kole stále vedúce Pušovce. Hráči Pušoviec prekonali súperových brankárov v desiatich majstrovských zápasoch už 31-krát. Najlepšiu obranu napriek v tomto kole inkasovanej "trojke" na ihrisku Pušovciach má ešte vždy Záhradné, ked´ v desiatich majstrovských stretnutiach brankár Záhradného Igor Vaško vyťahoval loptu zo siete iba päťkrát.

Dôležitý zápas kola sa hral v peknom futbalovom areály v Pušovciach, kde hlavný rozhodca zapískal v závere prvej časti hry proti domácim pokutový kop. Jeho úspešným exekútorom bol záložník Záhradného Krajňák, ktorý vyrovnal na polčasových 2:2. Domáci nakoniec strhli trojbodové víťazstvo na svoju stranu a to dvadsať minút pred koncom. Vtedy bol úspešným strelcom z priameho kopu L. Hricov. Okrem toho rozhodca v tomto dôležitom stretnutí udelil päť žltých kariet, dve domácim tri hosťom a tento kvalitný zápas videla pekná návšteva viac ako 400 divákov.

Dlhá Lúka napriek prehratému prvému polčasu výsledok zápasu otočila a usadila sa tak v pokojnom strede šiestoligovej tabuľky. Naopak posledné ešte stále jednobodové Jakubany, sú už poriadne namočené v boji o záchranu a tak logicky vedú momentálne tabuľku tkzv. mínusových bodov (- 11).

Župčany v súboji s treťou Belovežou v zápase dvoch rozdielnych polčasov začali stretnutie výborne a vyhrali prvé dejstvo 3:1. Hostia sa s týmto nepriaznivým vývojom nezmierili a v druhej časti hry celkový priebeh stretnutia otočili vo svoj prospech. Stalo sa tak už v jej  úvode a to tromi strelenými gólmi v rozpätí iba šiestich minút. Desať minút pred koncom stretnutia výhru Beloveže ešte poistil Záhradník.

Šarišské Dravce si na domácej pôde dvojgólovým bezproblémovým víťazstvom zabezpečili nateraz pokojnú piatu priečku v tabuľke VI.ligy šarišskej a nechali tak v "horúcej kaši"  Záborské, ktoré je tohto času na veľmi nepríjemnej predposlednej pozícii.

P1011179

Druhý tím tabuľky, nováčik zo Šarišských Michalian zavítal do susedných Uzoviec a tam pred 400 divákmi, za daždivého počasia predviedol veľmi pekný rýchly, kombinačný futbal. Takmer počas celého zápasu sa hralo iba na polovici domácich, ktorým sa do polčasu aj s patričnou dávkou šťastia ešte podarilo udržať bezgólový stav. Dve minúty po prestávke však nádhernou strelou otvoril skóre tohto „sabinovského“ derby od nedele už sedemgólový michaliansky strelec Kozák. Mnohé príležitostí na zmenu skóre ešte Michaľančania v nasledujúcom priebehu stretnutia nevyužili. No štvrťhodinu pred záverečným hvizdom rozhodcu dal ich piatemu víťazstvu v rade definitívnu podobu po krásnej akcii po osi Voľanský-Kočík, do prázdnej bránky Leško a upravil tak na už konečných 2:0 pre jednoznačne lepšie mužstvo hostí.

Chmiňany si doma poriadne zavarili, ale ked´ v 14. minúte skúsený domáci útočník E. Uličný otvoril skóre stretnutia mohlo sa zdať, že by sa Chmiňanci mohli dostať aspoň na chvíľku z pásma najväčšieho zostupového ohrozenia, ale Kramár a Slimák v dresoch hostí už do prestávky otočili vývoj tohto merania síl pre Gaboltov. V 78. minúte pečatil výsledok na 3:1 pre hosťujúce mužstvo Slimák a tak si Chmiňany pripísali na svoje konto už nebezpečných desať mínusových bodov.

Hráči Malcova zabrali v Šibe v správnu chvíľu a po viacerých zbytočne stratených jesenných výsledkoch dali skutočne do tohto zápasu všetko, o čom svedčia aj ich „získané“ štyri žlté karty a aj preto im skúsený Valkučák  štvrhodinku pre koncom zápasu  zabezpečil veľmi dôležité tri body.

VI. liga šarišská - 11. kolo 14. 10. 2012 o 14.30 hod.: Gaboltov - Dl. Lúka (Maček, Kunst, Feckanin ml., Vizvári), Malcov – Chmiňany (Lenková, Leferovič, I. Havrila,Pečarka), Š. Michaľany – Šiba (Darivčák, Kovaľ, Šuba, Kunzo), Záborské – Uzovce (Černica, Prokša, E. Kočiš, Šafranko), Záhradné - Ś. Dravce (Firda, Rumančík, Kurňava, Šproch), Beloveža – Pušovce (Jevín, Jonáš, Novák, Gábor), Jakubany – Župčany (Turcsanyi, L. Tóth, Martinko, Tkáčik).

V tabuľke pravdy su prvé Šarišské Michaľany +13, pred Pušovcami a Belovežou obaja +9, na chvoste tabuľky sú Uzovce, Šiba -7, Chmiňany -10 a posledné sú Jakubany  - 11.