Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

09. 10. 2012 o 09:19

Pomohlo aj blahoželanie?

autor: Marián Škuba
1664x čítanéNapokon až v piatom domácom zápase sa tešili futbalisti ŠK Futura Humenné z víťazstva. Odniesol si to Lučenec, ktorý tak aj naďalej ostáva na ihriskách súpera bez zisku.

blahoželanie horodníkÚvod stretnutia ŠK Futura Humenné - Lučenec sa niesol v slávnostnom duchu. Dušan Horodník, v súčasnosti hlavný usporiadateľ pri domácich humenských stretnutiach, prebral od Martina Frigu, manažéra klubu, kvetinový i spomienkový dar pri príležitosti okrúhleho jubilea - 60. narodenín. Dušan Horodník (nar. 2. októbra 1952) je bývalý futbalista Chemlonu Humenné, rozhodca, delegát súťaží SFZ i VsFZ, funkcionár VsFZ i ObFZ Humenné. Blahoželáme.

ŠK Futura Humenné - Lučenec 3:0 (2:0)

Humenských šancí bolo ako maku: 5. min.- tečovaná strela Hreška, 8. min.- Bačík z uhla, strela nemala razanciu, 12. min.- dobre kopnutý roh Jakubčom (štvrtý), Brauneis pri bližšej šibenici vyškriabal loptu iba na hlavu Hreška, ktorý tak aj so šťastím otvoril skóre, 13.  min. rýchla akcia Karnaja, ktorého spätnú prihrávku Bačík púšťal a Jakubčo (tiesnený) z 8 m zvýšil, 14. min.- Čopák hlavou po rohu nad, 22. min.- Karnajovi na päťke zle skočila lopta, v tutovke minul, 32. min.- Jurov vysunul Bačíka do brejku, Brauneis nohou tečoval, loptu z čiary odkopol Ojirogbe, 35. min.- Jakubčo - Karnaj - Bačík v tutovke zbytočne prihrával Karnajovi, 39. min.- Jurov vybojoval loptu, Karnaj bombou zo 14 m napálil brvno. Hostia dali o sebe vedieť v 20. min.nožničkami Spodniaka z 12 m tesne vedľa, mimo letela v 38. min. aj hlavička Kantara.
Obraz hry sa nemenil ani po prestávke: 48. min.- priamy kop Hreška na päťke šikovne pätičkou tečoval Paraska, ale Brauneis reflexívne kryl, 53. min.- Karnaj si obhodil Ojirogbeho, sám pred Brauneisom, vedľa, 58. min.- Bačík zadovkou uvoľnil Karnaja, ktorý z hranice šestnástky napol sieť, 60. min.- Jakubčo lobom vysunul Jurova, ten ľavačkou nastrelil Brauneisa, 67. min.- Bačík v tutovke zoči-voči Brauneisovi váhal, "čakal" na obrancov, Jurov z 8 m nad, 76. min.- pas Jakubča na Demčáka, ktorý sa vyhol pasci ofsajdu, sám z uhla (10 m) nad, 84. min.- Karnaj zo 14 m napálil žrď, 88 min.- Kirvej vnikol do šestnástky, veľmi dobrá kľučka na brankára, ale z 10 m minul prázdnu bránu... Hostia mohli znížiť v 50. min., ale tutovku Spodniaka zmaril tečom Čopák, v 89. min. Vohár vychytal Kantára, v 90. min. si poradil so strelami Vukoviča i Bujnu.

Góly: 12. Hreško, 13. Jakubčo, 58. Karnaj
Strely/na bránu: 20/13:10/4
Rohové kopy: 6:4
Žlté karty: Čopák, Karnaj - Spodniak, Pavlovič, Koliada
Rozhodoval: Kačenga
Divákov: 250

ŠK Futura: Vohár - M. Paraska (71. Demčák), Pavol Šuľák, Čopák, Peter Šuľák - P. Jurov, Hreško (85. C. Vasiľ), Jakubčo, Dysko (78. Kirvej) - Bačík, S. Karnaj. Tréner: Jozef Valkučák.
LAFC: Brauneis - Kovanič, Ojirogbe, Pavlovič, Schvantner (46. Vilhan) - Bujna, Kantar, Palík (64. Vukovič), Koliada - Spodniak, Pipíška. Tréner: Štefan Dohnálek.