Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

11. 10. 2012 o 18:27

Grančák skóroval i ratoval dobšinskú svätyňu

autor: Karol Csobadi
1464x čítanéV desiatom kole sa aj šiestoligisti Dobšinej predstavili pred domácim publikom a odohrali zápas s tabuľkovým susedom z V. Opátskeho „B". Po bezgólovom polčase padol jediný gól do hosťujúcej siete.

Domáci boli do prestávky lepším, technickejším mužstvom, ale ako už tradične naskytnuté príležitosti na skórovanie premrhali. Spytovať svedomie si môže hlavne Martinko, ktorý dvakrát nepremenil samostatné nájazdy. Hostia sa snažili rýchlymi brejkami prekvapiť domácu obranu, ale v I. polčase vyslali iba jedinú vážnejšiu strelu na bránu gólmana Breuera. Po prestávke mali domácu hru pod kontrolou a po hodine hry sa radovali z úvodného gólu. Po faule v šestnástke na Ruppa arbiter nariadil penaltu, ktorú Grančák premenil vo vedúci gól. Ako sa neskôr ukázalo mal cenu troch bodov. Záverečná štvrťhodina patrila hosťom, ktorí zahrávali niekoľko štandardiek, ale konto domáceho gólmana ostalo čisté. Tesne pred záverom mali domáci šťastie, keď tečovanú loptu z brankovej čiary vykopával do bezpečia Grančák.

Július Strelka, tréner MFK Dobšiná: „Deľba bodov by určite nebola spravodlivá, nakoľko sme tri štvrtiny zápasu boli lepším, bojovnejším mužstvom. Hrdinom zápasu sa stal Grančák, ktorý najprv dosiahol víťazný gól a neskôr ratoval domácu svätyňu aj od pohromy."

Dobšiná - V. Opátske B 1:0 (0:0), G: Grančák (z 11 m).

Dobšiná: Breuer - Grančák, J. Strelka st., Surovský, Laurinc, Gotthardt, M. Strelka, Rupp, Sanisló, Martinko, F. Fabián, striedali: Turzák, Potočný.