Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

15. 10. 2012 o 12:02

Bystričanom zmazali nulu

autor: Marián Škuba
1327x čítanéRemízu 2:2 by pred stretnutím futbalisti ŠK Futura Humenné brali. Pri návrate spod Urpína domov však vedeli, že mohli pod Vihorlat priviezť aj body tri.

ValkučákBystrická rezerva nastúpila posilnená štvoricou z kabíny áčka, zdobila ju domáca bilancia bez inkasovaného gólu, takže humenskí futbalisti mohli na pôde favorita iba prekvapiť. "Nemali sme veľké oči, pred zápasom by sme bod brali, no pri ceste späť sa nám málil. I keď futbal mohol byť pre nás aj krutý, lebo sme vyrovnali až v samom závere. Dvakrát škoda 75. minúty, viedli sme a Stano Karnaj postupoval sám na domáceho gólmana. Vedenie nezvýšil, naopak domáci dvoma krásnymi strelami výsledok otočili. Po prestávke súper prestriedal, chvíľami si vynútil aj tlak, ale futbal ukázal v tomto zápase spravodlivosť a bodík, ktorý sme si zaslúžili, máme," konštatoval Jozef Valkučák.
Humenský tréner sa po istom čase vrátil do slovenských futbalových končín, kde svojho času vojenčinou začínal svoju bohatú a úspešnú futbalovú kariéru. "Ihrisko v Radvani poznám do detailov, chodievali sme tam pravidelne trénovať. S vtedajších kamarátov som stretol Tibora Záteka, ktorý pracuje v štruktúrach bystrického futbalu," podotkol Jozef Valkučák.
Keďže stabilný kapitán Michal Paraska z rodinných dôvodov na trávniku absentoval, pásku si na ruku natiahol Maroš Bačík. "Nabehali mnoho kilometrov, boli stále v pohybe, so Stanom Karnajom robili domácej obrane riadne vetry. Škoda, že sme polčasový náskok o jeden gól nezvýšili, isto by sme si viezli body tri. Aj remíza z vonku sa však ráta, len ju teraz musíme doma potvrdiť víťazstvom," dodal kouč ŠK Futura Humenné. Ľahké to nebude, lebo pod Vihorlat príde líder z Pohronia.

 

B. BYSTRICA "B" - HUMENNÉ 2:2 (0:1)

Góly: 76. Válovčan, 78. Pliešovský - 32. Čopák, 90. Jakubčo.

Žlté karty: Budinský, Urgela, Poliach - Jakubčo.

Rozhodoval: Dohál.

Divákov: 100.

ŠK Futura: Vohár - Dysko, Pavol Šuľák, Čopák, Peter Šuľák - P. Jurov (84. C. Vasiľ), Hreško, Jakubčo, Legdan (82. Kirvej) - S. Karnaj, Bačík.

 

Domáca séria bystrickej rezervy:
* Spišská Nová Ves 2:0
* Námestovo 0:0
* Moldava 3:0
* Pohronie 1:0
* Humenné 2:2