Hodnotenie 11. kola VI. ligy šarišskej

autor: Attila Mikloško
2243x čítané

VI. liga šarišská pokračovala v nedeľu stretnutiami 11. kola.

Šláger nedeľňajšieho kola sa  tentoraz odohral na ihrisku v Beloveži, kde sa stretol tretí tím tabuľky VI. ligy šarišskej TJ Beloveža s lídrom tejto súťaže s futbalistami TJ Rozvoj Pušovce. Belovežania v domácom prostredí pred týmto dôležitým stretnutím nestratili ani bod a rovnako Pušovčania ani raz nezaváhali na ihriskách svojich doterajších súperov.
Pekná návšteva viac ako 300 divákov videla bojovné stretnutie, v ktorom domáci vyrukovali na súpera veľmi dôraznou hrou, ktorá v jednom momente vyústila až do zranenia najlepšieho strelca súťaže D. Andriča. Po štvrťhodine prerušenej hry ho musela po zrážke s obrancom domácich v hlavičkovom súboji odviesť zo štadióna záchranná služba. Aj tento moment hráčov Pušoviec vyprovokoval ešte k väčšej futbalovej aktivite, ktorá však padla zo začiatku na neúrodnú pôdu. Na rozhodnutie hlavného arbitra po sotení protihráča neprimerane reagoval  A. Hricov a vyslúžil si zato v 66. minúte červenú kartu. Ani domáci neboli príkladom absolútneho rešpektovania rozhodnutí rozhodcu a za rečnenie dostal druhú žltú a následne červenú v 72. minúte J. Soušek.Po tomto vylúčení Pušovce ešte viac pridali a výsledkom toho bol gól S. Biziča v 78. minúte, ktorý sa zrodil potom čo domácim nevyšla ofsajdová pasca. Už o minútu nato však nariadil proti hosťom hlavný rozhodca pokutový kop, ktorý však D. Sčasnému brankár Pušoviec I. Babjak na radosť hostí zneškodnil. V závere ešte Pušovce zahodili dve tutovky, no napriek tomu sa zápas skončil ich víťazstvom 1:0. Počas 90 minút mala Beloveža minimálne päť veľkých príležitostí, ktoré trestuhodne zahodila a aj preto si zapísala v  domácom prostredí prvú trojbodovú stratu. Zaujímavosť bolo, že v drese hostí nastúpili na tento majstrovský zápas až štyria hráči zo Srbska Nenad Ivkovič, Vladimír Ilič, Srdjan Bizič a Dragan Andrič.

P1011248

Druhý tím tabuľky mužstvo Šarišských Michalian privítalo na svojom dlhom a širokom ihrisku hráčov zo Šiby. V tomto meraní síl sa zrodilo očakávané víťazstvo domácich, ako je už na jeseň v Michaľanoch zvykom.  Všetky jesenné zápasy domáci vyhrali rozdielom troch gólov, okrem toho veľké šance D. Kozáka, M. Ďuricu, L. Štofaníka, D. Leška volali po úspešnom zakončení a aj kvôli tomu hostia odchádzali z michalianského štadióna s celkom prijateľným výsledkom. Domáci tím mal počas celého stretnutia viditeľnú prevahu a tak si zaslúžene zaknihoval už piatu povinnú domácu výhru.

P1011251

Súper nastúpil v plnom zložení aj s navrátilcami zo zahraničnej brigády a aj  preto bol domácim po celých 90. minút doposiaľ najhúžavnetejším súperom. V poslednom domácom zápase Šarišské Dravce vydržali byť nepríjemné asi tak do 60. minúty, no Šiba to skúšala až do konca stretnutia. No na druhej strane treba skonštatovať, že v priebehu celého zápasu brankára domácich Vaška ani raz vážnejšie hráči hostí neohrozili. Aspoň opticky sa chlapci zo Šiby snažili o celoplošnú otvorenú hru a sem tam sa pustil aj smerom dopredu.

P1011249

Už v úvode tohto merania síl po pravej strane hracej plochy rýchlo  prenikol D. Kozák, ale jeho prudkú prízemnú prihrávku D. Leško nastrelil z metra iba do brankára hostí. Tlak domácich pokračoval a v 11. minúte otvoril skóre svojím premiérovým gólom v michalianskom drese J. Janev. O niekoľko minút nato sa po presnej prihrávke J. Daňka rútil na bránku P. Ondavského osamotený L. Štofánik,  no mieril  prudko po zemi, no lopta skončila iba tesne vedľa ľavej žrde. Cestu do siete si nenašla ani bomba Ľ. Kočíka a tak zodpovednosť na seba zobral záložník domácich P. Sedlák, ktorý prešprintoval po pravej strane súperových obrancov a bez váhania presnou strelou k pravej žrdi v 29. minúte prekonal bezmocného brankára hostí.

P1011252

V druhom dejstve sa domáci tím snažil výsledok ešte prikrášliť, ale gólman hostí sa svojím výkonom prekonával. Nájazd D. Kozáka iba reflexívne vyrazil, nájazd striedajúceho M. Ďuricu chytil ani nevedel ako a prudká bomba D. Leška iba tak "zasvišťala"  nad jeho šibenicou. Našťastie sa nezvyčajne hlavou  v 79. minúte presadil už svojím druhým úspešným streleckým zásahom  aktívny J. Janev hoci na trikrát, ale predsa len si po jeho presnej hlavičke našla lopta cestu do siete statočného P. Ondavského. Týmto  presným zásahom sa stretnutie dostalo pre domácich definitívne  do pokojnej roviny.

Štvrté Záhradné sa ešte domácou výhrou mohlo udržať v závese za vedúcou trojicou tabuľky VI. ligy šarišskej, ale piate Šarišské Dravce im nič nedarovali, a tak aj napriek tomu, že domáci tím po dvoch presných zakončeniach Jacišina dvakrát viedol, aj tak desať minút pred koncom osemgólový strelec Draviec, Ľ. Jacko vyrovnal už na konečných 2:2.

V Gaboltove to po góle Pa. Javorského už z úvodu stretnutia dlho vyzeral nato, že si domáci futbalisti pripíšu na svoje konto už tretiu domácu výhru. No  päť minút pred koncom R. Antalík bol proti a tak si Dlhá Lúka doviezla už štvrtú remízu v jesennej časti zo súperových trávnikov.

Župčany si po domácej prehre s Belovežou, chceli napraviť svoju bilanciu v tabuľke plusových a mínusových bodov. V Jakubanoch sa v závere prvého a v úvode druhého polčasu dostali už do dvojgólového vedenia. Domáci Dufala ešte v 62. minúte znížil a domáci tak mali skoro pol hodiny nato aby sa pokúsili o zisk aspoň jedného bodu. No napriek snahe si pripísali na svoje konto už piatu domácu prehru a ich situácia v tabuľke je viac ako žalostná.

Strelecky disponovaný P. Zajac zabezpečil Malcovu vďaka jeho hattricku, ktorý zaznamenal v rozpätí dvadsiatich dvoch minút už trojgólový náskok, a tak prispel k zisku veľmi dôležitých troch bodov pre jeho tím. Chmiňany sa snažil ešte v závere postaviť na nohy streleckým zápisom  útočník E. Uličný, ale nič sa už do konca stretnutia neudialo a preto to budú mať Chminianci v nasledujúcich kolách veľmi ťažké.

V pásme zostupu sa pohybujúce Záborské si mohlo výhrou nad Uzovcami zabezpečiť pokojnejší zimný spánok. Už v úvode sa domácim podarilo otvoriť skóre stretnutia, no v 67. minúte hosťujúci R. Demko premenil pokutový kop a preto sa zápas dohrával v dosť nervóznej atmosfére. Rozhodca vytiahol až deväť žltých kariet počas deväťdesiatich minút, z toho tri pre domácich a šesť pre hostí. Záver bol hektický, hlavný arbiter ťahal šesť žltých kariet v záverečných pätnástich minútach, ale stav na ukazovateli skóre sa už nezmenil, a tak hlavne Záborské musí ešte do konca jesennej časti ročníka 2012/13 poriadne zabrať.

V 12.kole VI. ligy šarišskej sa stretnú tieto dvojice - 21. 10. 2012 o 14.00 hod.: Dl. Lúka – Župčany (Šimková, Bali-Jenčík, Kuľha, Dub), Pušovce – Jakubany (Treščák, Tomko, Vasilenko, Barivčák), Š. Dravce – Beloveža (Kandráč, E. Kočiš, Ulian, Mikita), Uzovce – Záhradné (Švec, Hiľovský, Jacečko, Kačmár), Šiba – Záborské (Moroz, Pivovarník, Jevín, Izrael), Chmiňany - Š. Michaľany (M. Béreš, Kunaj, Kovalčin, Repovský), Gaboltov – Malcov (I. Havrila, Prokopovič, Brendza, Voroňák).

Foto zo zápasu VI. liga šarišská: Š. Michaľany - Šiba 3:0