autor: Marián Škuba
1332x čítané

Pod Vihorlatom sa predstavil aktuálny líder. Papierové prognózy boli naklonené hosťom a výsledok ich napokon aj potvrdil. Humenčania vybuchli v ofenzívnej fáze.

ŠK Futura Humenné - Pohronie 0:3 (0:1)

Už v 1. min. unikol Karnaj, spätne našiel Bačíka, ale ten tiesnený nezakončil. V ďalšej akcii Gramblička včas vybehol pred Bačíkom a zahral loptu do autu. Líder odpovedal priamym kopom Pinku z 28 m pod brvno, ktorý Vohár vyškriabal na roh. Hra sa potom upokojila, mužstvá hľadali okienka v obrane súpera. V 21. min. sa pravý obranca Sedliak prešmykol cez dve humenské vkĺzačky, vnikol do šestnástky, jeho prihrávku Zvara púšťal a Drobňák z 12 m prudko po zemi otvoril skóre. Vyrovnanie viselo na vlásku v 24. min.: po rohu dorážku Hreška vytlačil Gramblička spod brvna na roh, následne mu šťastne padla do náručia hlavička Parasku. Brankár hostí skrotil strelu Karnaja, jedovka Legdana letela tesne nad, v 38. min. sa Karnaj predral cez obranu, ale jeho strelu z 12 m Gramblička reflexívne kryl. Až v závere polčasu sa dostali k slovu hostia: ďalekonosnú strelu Kamasa zneškodnil Vohár, v 45. min. bravúrne vyrazil hlavičku Pinku z päťky, pričom jeho dorážka z 3 m letela nad.
Druhý polčas začal pasom na Zvaru, ktorého pri kľučke odzbrojil Hreško. V 60. min. sa tréner Valkučák rozhodol pre dvojité striedanie a práve nový Kirvej mohol vyrovnať: v 65. min. sa dostával pred Grambličku, keď ho obranca ťahal za dres, domáci útočník poctivo hral ďalej, až obrana jeho strelu zblokovala, v 66. min. po centri Jurova hlavičkoval zo 6 m tesne vedľa. A platilo nedáš - dostaneš: v 67. min. domáci neodpratali loptu z hranice šestnástky, tá sa dostala k Zvarovi, ktorý technickou strelou vymietol šibenicu, v 69. min. po centri Pinku stihol Zvara tečovať loptu ešte pred Voharom a na dvakrát z uhla zvýšil. Humenská snaha bola definitívne umlčaná, hlavičky Sekereša i Zvaru mieril nad, v 81. min. odvracal Paraska z čiary. Čestný úspech mal na kopačke Vasiľ, ale z 12 m vystrelil slabo.

Góly: 67. a 69. F. Zvara, 21. R. Drobňák.
Žlté karty: Karnaj, Čopák - Puliš, R. Krivjančin, Zvara
Rozhodoval: Kozák
Divákov: 250

ŠK Futura: Vohár - M. Paraska, Pavol Šuľák, L. Čopák, Dysko - Legdan (60. Peter Šuľák), Hreško, Jakubčo, P. Jurov (74. C. Vasiľ) - S. Karnaj, Bačík (60. Kirvej). Tréner: Jozef Valkučák.
FK: Gramblička - Puliš (16. Sedliak, 79. Abrahám), Blaho, R. Krivjančin, Kamas - Pinka, Paraj (83. Arvaj), Sepeši, R. Drobňák - Sekereš, F. Zvara. Tréner: Štefan Zaťko.

ValkučákJozef Valkučák (Humenné):  "Musím skonštatovať, že súper bol dobrý, kvalitný, vyhral zaslúžene. Pokiaľ nevyužijeme šance, ktoré máme, ťažko možno bez gólu uspieť, už vôbec nie vyhrať. Úvod do druhého polčasu bol v našich rukách, mali sme navrch a vyrovnanie sa doslova pýtalo. Tu sa však ukázalo, že naši chlapci tieto zlomové momenty zápasu ešte nedokážu zvládnuť. Namiesto 1:1 došlo k stavu na 0:2, rýchlo 0:3 a bolo prakticky po zápase. Doslova nám vypadli útočníci, nezahrali nám to, čo sme predpokladali, očakávali."