Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

24. 10. 2012 o 07:02

Nečakané rozuzlenie v Sokoľanoch

autor: redakcia
2231x čítanéV ostatnom kole regionálnych futbalových súťaží vari najviac zarezonovali udalosti, ktoré sa udiali na ihriskách v Hrabušiciach a v Sokoľanoch, kde sa stretnutia predčasne ukončili.

Kým v prvom prípade klesol počet hráčov pod sedem, v druhom išlo o inzultáciu asistenta rozhodcu divákom. V oboch prípadoch sa bude o výsledku a ďalších postihoch rozhodovať za zeleným stolom. „Nechcel by som a ani mi neprislúcha hodnotiť výkon trojice rozhodcov, lebo ich počínanie na ihrisku sleduje delegát stretnutia. Máme za sebou nešťastné stretnutie a plakať nad rozliatym mliekom nebudeme,“ rozhovoril sa tréner piatoligových Sokolian Vladimír Chovaník. Súboj dvoch S ako aj susedov v tabuľke priniesol zaujímavý futbal, keď hostia potvrdili dobrý chýr a v prvom dejstve mali viac z hry ako domáci. Boli dostatočne sebavedomí a išli jasne za svojim cieľom neprehrať. Rovnako aj domáci chceli potvrdiť bod z ihriska súpera, avšak úvod stretnutia im vôbec nevyšiel. Brankár Csatlos zbytočne pustil loptu na rohový kop a hostia po štandardnej situácii sa ujali vedenia. Nečakaný úvod zaskočil zverencov trénera Chovaníka, ktorým trvalo dlhšie pokiaľ zo seba striasli nervozitu.

Zahodené šance mrzia

Domáci mali viac vyložených šancí, ale vytúženého gólu sa dočkali až po zmene strán, keď striedajúcu Lukáš Surgent po pár minútach na trávniku mieril do čierneho a lobom prekonal hosťujúceho gólmana. „Do zápasu sme vstupovali s tým, že chceme naplno bodovať, ale Sobrance boli v prvom polčase u nás futbalovejšie. V strede poľa hrali dobre, ale do šancí sme ich nepúšťali až na ten gól, ktorý sme im doslova ponúkli. Darovali sme im roh po nekoncentrácii nášho brankára. Po zahraní štandardky bol vo výskoku faulovaný, lopta mu vypadla a hostia ju pohodlne dostali do siete. Žiaľ, rozhodca to posúdil inak, hoci stál blízko. Snažil som sa hráčom upokojiť, veď to bolo hneď v úvode zápasu. Po zmene strán sme pridali a dokázali vyrovnať, čo nás trocha aj strhlo a chceli sme dať druhý gól. Šancí sme mali dosť, ale nedali sme. Mrzí nás to, ale od začiatku to vyzeralo na remízový zápas. Sobrance boli jedným z najlepších súperov proti ktorému sme hrali v jesennej časti,“ povedal V. Chovaník.

Inzultáciou si nepomohli

Keď sa už zdalo, že duel sa skončí deľbou bodov, prišla pre domácich nešťastná 82. minúta, druhý gól v sieti a následná inzultácia asistenta rozhodcu. „Ja som tu situáciu nemohol posúdiť, pretože už som bol na ihrisku - striedal som zraneného Mariána Surgenta v II. polčase - či to bola ofsajdová situácia, ale predsa len tam bol neskôr faul kolenom na nášho stopéra, ktorý zostal nepovšimnutý. Pred našim brankárom sa ocitli dvaja hosťujúci hráči a dali gól. Následne prepukli emócie na strane divákov a jeden z nich chytil asistenta rozhodcu za golier dresu, čo bol impulz pre ukončenie duelu,“ opisuje kritický moment zápasu tréner domácich V. Chovaník. Inzultáciou si mužstvo nepomohlo, skôr bude pykať za neuvážený čin diváka, ktorý podľa slov prezidenta klubu Mariána Béreša je ochotný znášať niektoré následky. Ako to všetko dopadne sa dozvieme už vo štvrtok keď celým prípadom sa bude zaoberať disciplinárna komisia VsFZ.

Jaroslav GLOVIČKO