24. 10. 2012 o 07:53

Šarišské Dravce vstali z popola

autor: Attila Mikloško
2131x čítané

Dvanáste kolo šiestej ligy šarišskej prinieslo opäť viacero zaujímavých výsledkov. Pozornosť pútal hlavne zápas v Šarišských Dravciach, kde dvaja vyrovnaní súperi predviedli veľmi peknú hru s dramatickým záverečným obratom pre domáce mužstvo.

Bilancia bola vzácne vyrovnaná, trikrát zvíťazili domáci, rovnako trikrát hostia a zaznamenali sme aj jednu remízu. V siedmich dueloch padlo úctyhodných 33 gólov, skóre bolo 21:12 a to ešte v derby v Uzovciach nepadol žiaden gól. Strelci sa skutočne činili a to hlavne v Pušovciach, kde boli dokonca až dvaja štvorgóloví. Dragan Andrič je na čele tabuľky strelcov a pripísal si k deviatim presným zásahom ďalšie štyri a má ich už tak na svojom konte celkovo trinásť. Na druhej priečke je priebežne Lukáš Hricov s dvanástimi úspečnými zakončeniami a na bronzovom stupienku sú dvaja strelci - Pušovčan Srdjan Bizič a Patrik Zajac z Malcova, ktorí skórovali doteraz jedenásťkrát.

Prvé mužstvo tabuľky Pušovce, hostilo nováčika z Jakuban. Ten pricestoval iba s ôsmimi hráčmi, ďalší štyria prišli až päť minút pred jeho začiatkom a nastúpili prakticky bez predzápasovej rozcvičky. Jakubany pôsobili od začiatku stretnutia takým dojmom, ako keby hrali iba nasilu, pretože ich nebolo na ihrisku vôbec vidieť. Stáli na ihrisku ako tréningové kužele a domáci si s nimi robili fakticky čo sa im zachcelo. Už po prvom polčase bol stav 6:0 a "Waterloo" jakubanského futbalu pokračovalo aj v jeho druhom dejstve. Domáci Andrič a Bizič okrem premenených šancí zahodili ešte dva pokutové kopy! S Jakubanami to veru nevyzerá vôbec dobre. Nadobúdame dojem, že táto súťaž je pre nich celkovo už nad ich futbalové sily a schopnosti napriek tomu, že Pušovce boli pre nich prisilným súperom. Po 12-tich kolách majú Jakubanci na svojom konte iba jeden bod, takže sú jednoznačným zostupovým kandidátom.

P1011290

V zaujímavom zápase druhé Šarišské Michaľany prežívali po vyrovnaní domáceho útočníka Barana v 55. minúte ťažkú štvrťhodinku, no zodpovednosť tentoraz na seba zobral záložník Ľubo Kočík, ktorý nádhernou strelou do šibenice zdvihol hosťom náladu. Po záplave nepremenených šancí striedajúceho útočníka hostí Ďuricu, sa pri poslednej z nich rozhodol radšej prihrať ako vystreliť a to znamenalo, že pred Zbiňovským sa otvorila už len prázdna bránka a bolo 1:3. Michalianci získali už šestnásť plusových bodov a preto vedú tabuľku pravdy. Chmiňany na jej opačnom konci majú mínus trinásť a veľké starosti.

P1011287

Beloveža pricestovala do Šarišských Draviec s cieľom odčiniť posledné domáce zaváhanie s Pušovcami. V prvom polčase boli hostia aktívnejší, predvádzali kvalitný futbal s dobrou prechodovou fázou, slušným pohybom na hrote a viacerými prudkými loptami za obranu domácich. Vedenia sa ujali po sérii rohových kopov, ktoré veľmi dobre zahrával Vasiliak. Po jednom z nich z ľavej strany pohodlne hlavičkoval na zadnej žrdi Peregrín a Belovežania sa ujali vedenia. Po jasnom faule stopéra domácich na nabiehajúceho útočníka hostí nasledoval pokutový kop, ktorý Záhradník premenil a pred koncom polčasu bolo už 0:2. Domáci sa tiež dostali do niekoľkých sľubných príležitostí, ktoré však ale aj so šťastím zlikvidoval brankár Pangrác. Priamy kop Huňadyho z asi 30-tich metrov skončil na brvne brány hostí.

Úvod druhého dejstva patril Dravciam. Po prieniku Huňadyho do šestnástky a spätnej prihrávke na hranicu jedenástky trafil s prehľadom k pravej žrdi Kušnír a oživil tak domáce nádeje na úspešný výsledok. Ďalšie príležitosti zostali nevyužité, a tak hostia trestali. Po dobre kopnutom priamom kope z veľkej vzdialenosti vyrážal brankár Hriceňák pred bránu, obrana domácich nepokryla Peregrína a jeho dorážka znamenala opäť dvojgólové vedenie hostí. Toto domácimi otriaslo a veru už málokto veril, že by vývoj stretnutia ešte mohli zvrátiť. Záverečná 10-minútovka priniesla krásne vyvrcholenie. Po nedorozumení medzi stopérom hostí a brankárom zakončil J. Hovančík do prázdnej brány a naštartoval obrat. Po peknej narážačke sa dostal P. Hovančík cez stred obrany hostí a vyrovnal na 3:3. Domáci priaznivci sa dostávali do varu. Následne prišlo k vysunutiu Huňadyho na ľavej strane a ten strelou ku pravej žrdi dokonal obrat. Kvalitný, dramaticky súboj s nečakaným vyvrcholením. Na takýto futbal sa skutočne oplatí vždy prísť.

P1011298

V závere "uzovského" derby mohol domáci útočník Guzy strhnúť víťazstvo na stranu domácich, no skúsený brankár Záhradného I. Vaško bol proti. Nohami loptu v páde reflexívne zasiahol a tá sa následne odrazila už do bezpečia a aj preto sa zápas skončil spravodlivou remízou.

Župčany opät vonku veľa vody nenamútili. Dlhá Lúka sa ujala vedenia z pokutového kopu a v závere ešte pridal druhý gól Lenk, preto sa hostia vracali domov naprázdno.

P1011289

Gaboltov doma už po druhykrát prehral, na druhej strane Malcov rovnako druhykrát, no na hosťujúcej pôde pocítil ako chutná víťazstvo a tým sa už vážne zaradil k mužstvám pokojného stredu. Všetko však nebolo v tomto prípade ideálne, pretože hostia prišli v zápase o Glovňu, ktorý uvidel červenú kartu po dvoch žltých napomínaniach.

Všetky tri góly zápasu dvoch mužstiev pohybujúcich sa v pásme veľkého ohrozenia padli už v prvom polčase. Hosťujúci A. Kakaščík strelil dva, domáci Hovančík iba jeden a tak si Záborské pripísalo prvé tri body z vonku a tak si aspoň trošku pomohlo, naopak Šiba sa dostala už do pásma znamenajúceho vypadnutie.

foto zo zápasu: Chmiňany - Šarišské Michaľany 1:3.