25. 10. 2012 o 19:01

Malcov deklasoval Torysu

autor: Attila Mikloško
2293x čítané

Štvrtá liga šarišská dorastencov pokračovala v sobotu 14. kolom. V šiestich dueloch sa zrodili štyri výhry domácich, dvakrát boli úspešné hosťujúce družstvá a jeden zápas sa nehral, pretože Bardejovská Nová Ves do Dulovej Vsi nepricestovala a prehrala kontumačne 0:3.

Doma stopercentný Malcov rozstrieľal Torysu a zvíťazil nad ňou desaťgólovým rozdielom. Traja hráči domáceho výberu Jura, Charlinský a Priščák zaznamenali hattrick. Za hostí boli úspešní ich najlepší hráči Brilla a Križalkovič. Malcov si týmto víťazstvom upevnil svoju vedúcu pozíciu a zaiste urobí všetko preto, aby sa stal jesenným majstrom IV. ligy šarišskej dorastu.

Druhé Kendice s  Raslavicami dvakrát počas zápasu prehrávali a o svojom víťazstve rozhodli až po veľmi prísne nariadenom pokutovom kope, ktorý premenil Luterán päť minút pred záverečným hvizdom. V 60. minúte bol okrem toho ešte vylúčený hosťujúci Gabudža a aj preto po zápase vzbĺkli emócie a nebolo veru ďaleko od inzultácie.

P1010714

Pušovce si podobným spôsobom poradili s predposlednými Šarišskými Michaľanmi. Počas celého zápasu boli však michalianskí mladíci lepší. Nepremenili dva samostatné nájazdy, nastrelili žrď aj brvno. Rozhodnutie padlo dve minúty pred koncom, keď asi 30 metrov od brány fauloval obranca hostí Zošš. Za toto porušenie pravidiel dostal druhú žltú kartu a bol vylúčený. Z následného priameho kopu vystrelil domáci Hasara, lopta prekĺzla brankárovi hostí Štvartákovi za jeho chrbát a tak Pušovce šťastne získali všetky tri body.

Výhru Čirču v posledných Župčanoch zariadili bratia Daniel a Marek Piter Bučkovci. Bola to jeho tretia výhra vonku, naopak dorastenci Župčan utrpeli už šiestu domácu jesennú prehru v súťaži a sú tak vo vážnom zostupovom ohrození.

P1010507

Beloveža hrala v Marhani, ktorá je doma veľmi silná, až do 85. minúty vyrovnanú partiu, ale v závere dvakrát inkasovala a tak sa ocitla po tejto prehre už na samom chvoste tabuľky.

V posledných kolách zlepšujúcu sa Plavnicu zrazil na kolená hattrickom hosťujúci Dominik Čisárik. Na súpiske Kapušan sa objavili štyrikrát dve rovnaké priezviská a to Čisárik, Krajňák, Tomáš a Uličný.

P1010693

Fintice mali v tomto kole voľno a zápas Dulová Ves - Bardejovská Nová Ves sa nehral.

IV. Liga šarišská (dorast) 15. kolo, 27.10.2012 o 14.00 hod.: Š. Michaľany – Župčany (Jurášek), Bard. N. Ves – Pušovce (Počurek), Fintice – Marhaň (Zubka), Kapušany – Malcov (Filipák), Čirč – Plavnica (I. Havrila), o 13.30 hod. Beloveža - Dulová Ves (Židišin), 28.10. o 11.30 hod. Torysa – Kendice (Onofrej).

foto zo zápasov Raslavice - Š.Michaľany, Š.Michaľany - Torysa a Š.Michaľany - Čirč,