Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

29. 10. 2012 o 12:57

Futbal smúti za Štefanom Sedlákom

autor: Eugen Magda
1357x čítané

Bol to človek mimoriadnych kvalít. Navyše, dobrák od kostí. Tí, čo ho poznali, všetci ho mali radi. Pre výbornú povahu, dobrosrdečnosť, znalosť veci, priamu otvorenosť, ktorý nikdy nehľadal a nežil z protekcie, naopak, kde mohol, všade urobil pre dobrú vec veľa.

Nikdy nemieril vysoko, stále ostal pri zemi. Či s píšťalkou, alebo v role delegáta v najvyšších regionálnych súťažiach, ale aj pri práci v športovo-technickej komisie, kde dlhé roky bol spoľahlivým členom a skutočne dobrým správcom v južnej skupine terajšej V. ligy. Jeho rady, pokoj, rozvaha, ale aj vtipy budú popri vysokej odbornosti všetkým členom chýbať.

Pišta vo futbalovej práci nepovedal nikdy nie. Preto popri tom, čo vykonával, ochotne zobral na plecia aj povinnosti úradujúceho predsedu Oblastného futbalového zväzu Košice-mesto. Bol príkladným futbalovým vzorom.

Keď vlani 26. júla oslavoval šesťdesiatku, nik by nepovedal, že po roku sa skončí jeho životná púť. Počas nej vykonal veľa. Hrialo ho, keď zo syna Dušana sa stal výborný arbiter, ktorého smutná správa zastihla v nedeľu večer na ceste, keď sa vracal domov ako jeden z rozhodcov po šlágri Corgoň ligy MŠK Žilina – Slovan Bratislava.

Keďže sám bol rozhodca, z výkonov syna mal o to väčšiu radosť, že aj bez protekcie dokázal už teraz veľa. Napokon, stále nám v ušiach rezonujú jeho slová, za veľkými cieľmi treba kráčať rovno, bez pomoci iného, lebo na ihrisku ti nik nepomôže.

Pišta bol svedomitým funkcionárom, takmer bez absencie. Keď vo štvrtok neprišiel na zasadnutie športovo-technickej komisie SFZ, ani má nenapadlo, že sa necíti dobre, skôr, že má inú neodkladnú povinnosť. Aj keď to nikdy nechcel dať najavo. V posledných týždňoch akoby ho zrádzalo zdravie. Hoci sme si to nepripúšťali, prišla smutná posledná októbrová nedeľa a vo večerných hodinách bez tohto, že by povedal svojim priateľom a futbalovým priaznivcom dovidenia navždy!

Pišta nás opustil navždy. Bude nám vo futbale chýbať, čo si dnes ani neuvedomujeme, ale naposledy aspoň povedzme – ďakujeme za všetko!

Česť jeho pamiatke!

* * *

Posledná rozlúčka so Štefanom Sedlákom bude v stredu 31. októba o 11. hodine v rímskokatolíckom kostole v Barci.