Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

02. 11. 2012 o 10:08

Vrátia Ľubotice Kendiciam požičané?

autor: Daniel Dedina
1398x čítanéV tohtotýždňovej predvíkendovej sonde sme nazreli do kuchyne TJ Sokol Ľubotice. Mužstvo ukončilo jesennú časť sezóny na 12. mieste, so ziskom 18 bodov za 5 výhier, 3 remízy a 7 prehier. Túto bilanciu si budú môcť ľubotickí futbalisti vylepšiť v nedeľu o 13.30 hod v predohrávanom súboji prvého jarného kola proti FK Slovan Kendice. Práve táto téma bola lajtmotívom nášho rozhovoru s tajomníkom klubu Martinom ONDREJOM.

              Ako sme už uviedli v úvode, po prvej polovici sezóny nájdeme Ľubotice až na sklonku tretej štvrtiny tabuľky, teda nie ďaleko od jej chvosta. S tým v klube vonkoncom spokojní nie sú. „Áno, je to tak,“ potvrdil Martin Ondrej a pokračoval Po nie príliš vydarenej letnej príprave mužstvo nezvládlo úvodné zápasy, najmä doma proti Kračúnovciam a Zámutovu, kde sme po remízach stratili 4 body. Herne to nebolo zlé, ale v každom súboji sme ponúkli súperom góly po hrubých individuálnych chybách.“ Chýbali najmä skúsenosti, viacerí hráči absentovali pre zranenia. V druhej polovici jesennej časti sa situácia zlepšila, čo sa odzrkadlilo aj pribúdajucimi bodmi do tabuľky. „Postupne sa mužstvo skonsolidovalo, hráči zlepšili tréningovú dochádzku, prístup k zápasom. Herne i výsledkovo dobre zvládnutý záver jesennej časti dáva dobré vyhliadky do odvetnej časti súťaže,“ hodnotí funkcionár klubu radostnejšie obdobie sezóny.

            Zlepšenie prišlo najmä na domácom ihrisku, kde stále platí, že Ľubotičania neprehrávajú (štyri výhry, tri remízy), vonku boli dlho bez bodu, k zmene došlo až uplynulý týždeň, keďže prvýkrát bodovali aj na pôde súpera, v Hanušovciach n. Topľou vyhrali 2:1. „Poopravím vás, my sme vyhrali už aj predtým, v Nižnom Hrušove (v 13. kole, výsledok na ihrisku bol 4:2 v prospech Ľubotíc, pozn.red.), ale zápas bol skontumovaný na 0:3 v náš neprospech, z dôvodu neoprávneného štartu nášho hráča. Z tohto rozhodnutia sme stále veľmi rozčarovaní, lebo si myslíme, že to bolo v rozpore s platnými predpismi SFZ,“ neobišiel fakt, ktorý by tímu prihral viac bodov z ihrísk súperov. Nech je tak, či onak, do očí bije skutočnosť, že doma sú futbalisti TJ Sokol omnoho úspešnejší.

            Práve tento spomínaný fakt by im mohol pomôcť v nedeľu. Hostia totiž silného protivníka, Kendice, na pôde ktorých zaknihovali v úvodnom kole sezóny debakel 1:6. „Na tento zápas si všetci dobre pamätáme, dostať šesť gólov nie je nič príjemne. Podali sme v ňom jeden z najslabších výkonov za posledné obdobie. Naopak, domáci hrali výborne, darilo sa im herne aj strelecky a zaslúžene zvíťazili,“ spomína na prvé vzájomné meranie síl M. Ondrej. Kendiciam sa darí aj vonku, viac bodov nazbieral už len suverénny líder z Plavnice. Rešpektujeme kvality súpera, ktorý má za sebou úspešnú jesennú časť, ale aj náš herný prejav sa od prvého zápasu zmenil, išiel kvalitatívne nahor. Určite sa nepustíme bezhlavo do útočenia, základom bude celoplošná hra, založená na pozornej defenzíve, dobrom pohybe, kombinácii a dúfam, že náš výkon vyšperkujeme aj gólmi,“ zamyslel sa nad kľúčom vedúcim k zisku troch bodov a odhalil čo-to z taktiky. Do radov súpera  posiela tento burcujúci odkaz: „Máme im čo vracať,  o to väčšia bude u našich hráčov motivácia a vôľa  po víťazstve.“ Ako sa toto zápolenia týchto rivalov skončí? „Netipujem, ale verím v naše víťazstvo.“

            Napriek tomu, že ide o súboj geograficky blízkych obcí, M. Ondrej neočakáva divácky nápor. „Nemyslím si, že sa tento zápas bude vymykať priemeru, jednak kvôli počasiu, jednak kvôli „dušičkovému“ obdobiu. Navyše, myslím si, že pre mnohých ľudí nie je slovenský futbal dostatočne atraktívny, radšej si v pohodlí domova pozrie prenosy renomovaných európskych líg,“ ponúka svoj pohľad. Na záver dodáva: „Fanúšikom, ktorí si nájdu čas a prídu na zápas, chcem úprimne poďakovať.“ Žiaľ, neradostné konštatovanie, ktoré tiež o niečom svedčí... Verme teda, že futbaloví aktéri svojím herným prejavom zahrejú a diváci budú odchádzať z tohto stretnutia spokojní. 

Foto: TJ Sokol Ľubotice