Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

04. 11. 2012 o 22:50

Víťazným gólom oslávil jubileum

autor: Maroš
1381x čítanéVyšné Opátske v tejto sezóne doma neprehráva a bilanciu si nepokazilo ani v jesennej rozlúčke. Víťazstvo 2:1 nad Stropkovom znamenalo, že svojho súpera domáci zároveň preskočili aj v tabuľke.

vilckoOčakával sa vyrovnaný boj o víťazstvo, a tak bolo jasné, že prvý gól bude dôležitý. Vsietili ho domáci zásluhou Školníka po priamom kope. Opátčania pohodu využili na druhú poistku hneď v úvode druhého polčasu, keď v bráne skončila Vilčkova strela. Dvojgólový náskok však vo futbale nemusí ešte nič znamenať, o čom sa presvedčili domáci po tom, čo hostia v 69. minúte zásluhou Petrovského znížili. Stropkovčania zacítili šancu a Opátčania sa museli mať na pozore až do záverečného hvizdu rozhodcu. „Bolo zlé, že sme hosťom dovolili streliť kontaktný gól. Posledné minúty potom pritlačili, ale ubránili sme sa. Keby sme premenili šance, mohlo byť rozhodnuté, takto sme sa obávali do poslednej minúty,“ komentoval kapitán Vyšného Opátskeho Peter Vilčko.

Tento hráč vsietil víťazný druhý gól domácich, čím najlepším spôsobom oslávil svoje okrúhle tridsiate narodeniny, ktoré mal dva dni pred zápasom. „Najviac ma teší víťazstvo, pretože Stropkov má dobré mužstvo a my s ním máme dosť zlú bilanciu. Vedeli sme, že to bude strašne ťažký zápas.“ Okrem gólu a výhry potešilo Vilčka aj to, že sa nezopakovalo počasie spred týždňa, keď derby proti Krásnej vtedy sprevádzala studená veterná „pľušť“, ktorá futbalu vôbec nepriala. „Počasie proti Krásnej, to bola divočina, dnes bolo na toto ročné obdobie veľmi príjemne, takže sa hralo dobre,“ potvrdil hráč použiteľný na kraji obrany aj stredu poľa.

Aj brankár Ľuboš Vojtaško bol rád, že Opátčania jeseň zakončili víťazne. „V súťaži sme mali zlý začiatok, ale posledné zápasy nám vyšli, keď sme v nich s výnimkou stretnutia vo Svidníku neprehrali. Zrejme sme sa potrebovali zo začiatku trošku aj zohrať a potom to sa to už zlepšilo, aj keď zranenia niektorých skúsených hráčov bolo cítiť,“ skonštatoval Ľ. Vojtaško, ktorý v posledných šiestich zápasoch jesene inkasoval len dva góly.

Tréner Stropkova Ľuboš Reiter bol po stretnutí zamyslený. „Zápas to síce bol celkom dobrý, ale domáci vyhrali zaslúžene. My musíme na našej hre vonku ešte popracovať,“ zhodnotil Ľ. Reiter. Jeho tím sa k väčšej aktivite prebral v poslednej dvadsaťminútovke, impulzom bol až kontaktný gól. Zajaca za chvost však už nechytili, i keď v závere si miestami určitý tlak na domácu bránku vypracovali. „Samozrejme, nejaký tlak tam bol, ale to je už pochopiteľné, že za stavu 1:2 sa už každé mužstvo snaží hrať otvorený futbal. Aj my sme sa o to usilovali, ale bolo to viac-menej len také platonické. Dnes sme proste zápas nezvládli. Neexistuje, aby sme dostali takéto góly, celá naša týždenná práca sa potom stáva zbytočnou,“ dodal bývalý slovenský reprezentant, teraz pôsobiaci na lavičke Stropkova.