Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

05. 11. 2012 o 15:13

Brankárom napokon obranca

autor: Marián Škuba
1337x čítanéKeďže brankár Bujdoš chýbal, medzilaborskú svätyňu hájil brankár bývajúci v Jasenove, na druhej strane absentovala jasenovská jednotka Dudič, mladý Havrilko bol po hodine hry vylúčený, rukavice si musel navliecť obranca Chalupka.

Jesennú časť ukončilo v piatej lige (sk. Sever) derby Medzilaborce - Jasenov. Tri body ostali doma, padli dva góly, no rušno na trávniku bolo omnoho viac.

Medzilaborskí Spartakovci vyhrali 2:0, rušno však v jasenovskej šestnástke bolo častejšie. Okrem dvoch gólov sa dvakrát triasla aj hosťujúca konštrukcia brány. "Priznám sa, že z derby som mal obavy, lebo Jasenov má vyvážené mužstvo, naopak my sme v ostatných troch kolách boli vždy nekompletní. Opäť nás trápila koncovka, aj moju štandardku Havrilko vytlačil na žrď, skóre som však otvoril na prekvapenie všetkých, lebo priamy kop z tridsať metrov zaskočil mňa, divákov i brankára," konštatoval Viťo Lukačik, ktorý v 56. minúte otváral skóre stretnutia.

Chalupka RoboNie je časté, aby sa v spojitosti s jedným zápasom spomínalo až päť mužov s rukavicami. Na medzilaborskej strane chýbal Ján Bujdoš, zaskočil ho mladík René Šuľák. "Papierovo" patrí 1. FC Tatran Prešov, býva však v Jasenove... A čo jasenovská strana? Brankársky matador Martin Dudič sa na trávniku neobjavil, medzi žrde sa postavil mladý Milan Havrilko. V 61. minúte však musel predčasne do šatne. "Brankár vyrazil strelu Gavulu, lopta sa dostala ku mne až pred šestnástku, brankár vybiehal za ňou, snažil som sa ho obstreliť, ale loptu zrazil rukou. Reflex mimo šestnástky, vylúčenie, hostia ani neprotestovali," opísal inkriminovaný moment Viťo Lukačik. Brankárske rukavice si navliekol Róbert Chalupka (na snímke), opora obranných jasenovských radov. "Bol som prekvapený, aké má brankárske danosti. Aj keď raz inkasoval, zmaril čisté dve tutovky," dodal hrajúci medzilaborský tréner.

Medzilaborce - Jasenov 2:0 (0:0)
Góly: 56. V. Lukačik, 75. Guba
Žlté karty: Vaško - Voroňák, Kovalik
Vylúčený: 61. Havrilko (Jasenov)
Rozhodca: Greško
Divákov: 200
MŠK Spartak: R. Šuľák - Pelech, Vaško, Gič, G. Lukačik, M. Kuruc (72. Ciganik), Chripák (86. Višňovský), Guba, V. Lukačik, Hrehovčík, Gavula (82. Hrišo).
TJ FK: Havrilko - R. Chalupka, L. Goga, Vožný, Hric, Voroňák, M. Barnišin, T. Mastiľák, Mi. Šalata, Albičuk, Čerhit (78. Kovalik).