Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

06. 11. 2012 o 09:42

Stará Ľubovňa pretrhla v Sabinove dlhočizný pôst

autor: Daniel Dedina
1435x čítanéAj keď to v priebehu uplynulého týždňa možno tak nevyzeralo, napokon sa meteorologická situácia vykryštalizovala viac ako priaznivo. Teplota nad 10 °C, po „dušičkovom“ daždi už ani stopy, a keď ustál aj vietor, nič nebránilo tomu, aby sa v Sabinove predohrávalo prvé jarné kolo. Škoda len, že aktéri duelu to tak nepoňali a väčšinu priebehu sme boli svedkami len priemerného, miestami až podpriemerného štvrtoligového duelu.

Sabinov – Stará Ľubovňa 0:1 (0:0)

Favoritom duelu boli domáci futbalisti, ktorých na to oprávňovalo lepšie tabuľkové postavenie, a napriek tomu, že žiaden úvodný tlak sa nekonal, boli to práve Sabinovčania, ktorí dali prví o sebe vedieť. V 8. min. vyslal úvodný pokus do priestoru hosťujúcej svätyne Lapoš, mieril len do rúk brankára. Po ňom to skúšal aj Verešpej, z oveľa väčšej diaľky, ale aj oveľa nepresnejšie. V 16. min. mali domáci prvú obrovskú šancu, Vranko obišiel aj brankára, rozhodol sa neprihrať voľnému Lapošovi, situáciu riešil individuálne, ale z mierneho uhla napriek minimálnej vzdialenosti loptu nezasunul do opustenej brány. O minútu nato prvýkrát dali o sebe vedieť aj hostia, Selepová strela bola skôr propagačná. O 10 minút neskôr skúšal šťastie znova ten istý hráč, keď domácim nevyšla ofsajdová pasca, ale zle prebratie lopty ho pripravilo o šancu. Prvú polhodinu hry ukončili dve strely Sabinovčanov, najprv Vranko a po ňom aj Bašista mierili prudko, ale tesne vedľa, resp. nad Bičušovu bránu. To už pomaly preberali iniciatívu hostia, opäť to bol aktívny Selep, ktorý skúšal šťastie, a v 43. min. domácim divákom zatrnulo aj pri centri Révaya, korý prešiel celou päťkou, ale v poslednej chvíli domáca obrana odvrátila loptu do bezpečia. V poslednej minúte prvého polčasu predsa len mohli otvoriť skóre domáci, v šestnástke hostí došlo k trme-vrme, vo veľkej šanci sa ocitol Vranko, ale nepodarilo sa mu prestreliť les tiel pred sebou.

Druhý polčas nepriniesol zmenu priebehu, stále to bol medzišestnástkový futbal, domáci to skúšali spoza šestnástky, ako Sochovič, či zo štandardných situácií, ktoré im ale vôbec nevychádzali. A tak udrelo na druhej strane. V 59. min. po dlhej nakopnutej lopte spracoval domáci kapitán loptu rovno rozbehnutému Selepovi, ktorý to využil, postupoval sám na Eliáša, loptu umiestnil po jeho ľavej ruke a hostia viedli. Domáce mladé mužstvo ešte viac znervóznelo. Zrazu, ako keby nemalo vodcu, snažilo sa síce s daným priebehom niečo spraviť, ale nebol to absolútne ich deň, naopak v silnejúcom vabanku to boli futbalisti Starej Ľubovne, ktorí podnikali nebezpečné výpady do súperovej rozhodenej obrany. V 69. min. veľa nechýbalo, aby sa strelec gólu a najaktívnejší hráč duelu Selep opäť ocitol zoči-voči domácemu brankárovi, ten ale zareagoval dobre, na dlhú loptu za obranu vyštartoval ďaleko pred pokutové územie a loptu v sklze odkopol tesne spred nôh útočiaceho hráča. V 73. min. Verešpejov zdanlivo neškodný priamy kop párkrát nepríjemne poskočil a lopta napokon doplachtila na pravú žrď, opakovaný pokus skončil len v bočnej sieti. V 75. min. mali hostia tutovku na zvýšenie skóre, Štefánik  prestrčil loptu pomedzi Eliášove nohy, ale vracajúci sa domáci obranca ju stihol ešte spred bránkovej čiary odkopnúť. V 80. min. sa do prečíslenia dostali domáci, Vranko tentokrát volil prihrávku a opäť to bolo zlé riešenie, pretože lopta neprešla až k spoluhráčovi. Hostia stále hrozili protiútokmi, ale domáci mohli v záverečných minútach predsa len vyrovnať. Najprv v 87. min. sa nepresadili v skrumáži pred brankárom Bičušom, ktorý poležiačky loptu vyboxoval do bezpečia a keď v nadstavenom čase z pár metrov „zavraždil“ tutovku aj P. Kolpák, z troch bodov sa radovali hostia, pre ktorých to bolo prvé víťazstvo v ligovom zápase na ihrisku súpera po vyše 29 mesiacoch!

Gól: 59. Selep, ŽK: Verešpej – Vresilovič, rozhodovali: Lipták – Vaľko, Rumančík, 150 divákov.

MFK Slovan: Eliáš – Janiga, Dlugoš, Verešpej – P. Kolpák, Prusák, Bašista, Sochovič, Ľ. Kolpák (70. Futej) – Lapoš, Vranko.

MFK Goral: Bičuš – Vandžura (77. Mušinský), Turlík, Vresilovič, Drobňák – Selep (88. Zima), Révay, Joz. Kosturko, Foľvarský (56. Jur. Kosturko), Mariančík – Štefánik.

Hlasy po zápase:

Pavol Šaršala (tréner Sabinova): "Z našej strany to bol slabý zápas, nemôžeme byť spokojní s výsledkom, ani s predvedenou hrou. Nezvládli sme to psychicky, hráči si možno mysleli, že to príde samo. Od tohto zápasu sme očakávali viac, preto sme sklamaní."

Peter Drobňák (tréner Starej Ľubovne): "Boli sme svedkami bojovného zápasu, s minimom vzruchu a mnohými nepresnosťami. Domáci svoje šance nepremenili, my jednu áno, po strelenom góle sme mali ešte zopár brejkových situácii. Dali sme gól, Sabinov nie, preto sme dnes vyhrali, z tohto pohľadu zaslúžene. Som rád, že sme nadviazali na výkon zo Sniny a opäť sme vonku bodovali. V zime chceme káder posilniť novými hráčmi."

Marek Selep (strelec jediného gólu): Po dlhom čase sme konečne zabrali aj vonku. Splnili sme to, čo sme si v šatni povedali, z tohto hľadiska je aj trocha na škodu, že sa už blíži prestávka. Pred gólom sa ku mne dostala nakopnutá lopta, dostal som sa cez súperovho obrancu a obstrelil domáceho gólmana. Z tohto víťazstva máme veľkú radosť."