08. 11. 2012 o 18:27

Hôrka v priebehu jednej minúty dvakrát inkasovala

autor: Karol Csobadi
1458x čítané

V predohrávke prvého jarného kola sa z gemerských šiestoligistov Košicko - gemerskej skupiny najviac darilo Gemerskej Polome, ktorá zdolala oslabeného lídra z Budimíra 5:1.

Hostia totiž na stretnutie pricestovali iba deviati a podľa ich slov majú v kádri hotový lazaret. Domáci z piatich gólov dvakrát skórovali z nariadených pokutových kopov. Futbalisti Krásnohorského Podhradia , Dobšinej a Gemerskej Hôrky sa predstavili na súperových trávnikoch. Ani jedno mužstvo z tejto trojice neskórovalo ani raz, ale bezgólová remíza stačila Podhradčanom k zisku bodu na pôde posledného Ruskova. Dobšinčania sa vrátili z Geče so sedemgólovou nádielkou.

Duchom boli ešte v šatni

Gemerská Hôrka odohrala v Ťahanovciach bezgólový polčas. O domácom víťazstve rozhodli Ťahanovce po obrátke v priebehu jednej minúty.“ Na zápas sme cestovali v pozliepanej zostave, keď nám zo základu chýbalo šesť hráčov. Podarilo sa nám nastreliť žrď a umne sme do polčasu bránili bezgólový stav. Po prestávke, keď ešte hráči akoby boli duchom v šatni, sme hneď v 46. min. inkasovali. Po následnej rozohrávke sme loptu stratili a domáci nám ešte v tej istej minúte strelili druhý, rozhodujúci gól,“ povedal na margo raketového nástupu domácich do druhej časti hry tajomník FK Gemerská Hôrka Ladislav Špánik.