08. 11. 2012 o 18:07

Šarišské Michaľany jesenným majstrom

autor: Attila Mikloško
2961x čítané

Premiérový zápas VI. ligy šarišskej Šarišské Michaľany v Malcove zvládli, nečakane však zakopli v Dlhej Lúke a body  stratili aj v Záhradnom. Po zápase s Belovežou prijal vtedajší tréner Ján Karaffa angažmán v Liptovskom Mikuláši. Trénerskú taktovku po ňom prevzal jeho asistent Andrej Keresteš, ktorého bilancia je viac ako veľavravná, 9 zápasov, 9 víťazstiev, 12 získaných plusových bodov do tabuľky pravdy a skóre 27:3. Je to zatiaľ pre Šarišské Michaľany iba dielči úspech, ale tento klub je  na dobrej ceste k dosiahnutiu cieľa, ktorí si všetci zaineresovaní pred začiatkom súťaže predsavzali.

DSCF5637

OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY - TJ JAVORINA MALCOV 3:1 (3:1)

V poslednom jesennom kole druhý tím tabuľky privítal v jarnej predohrávke súpera, ktorého na jeho ihrisku v premiérovom jesennom zápase porazili 2:1, gólmi Turoka-Heteša a Kozáka. Hostia pricestovali pod šarišský hrad iba s 12-timi hráčmi do poľa a náhradným brankárom. Zápas sa začal už tradičným veľkým tlakom Michaliancov,  hrali  vo veľmi svižnom tempe na jednu bránku s cieľom rýchlo zmeniť skóre vo svoj propech. Hlavne Ďurica a Leško zatápali hosťujúcemu brankárov, ktorý nevedel kde skôr skočiť.  Festival zahodených šancí domáceho tímu našťastie pre nich už v úvode zastavil aj gólovo Michal Ďurica. Už v 8. minúte sa aj jeho zásluhou hra z pohľadu domácich upokojila. V 15. minúte zvýšil ten istý futbalista už na 2:0 a to do 20. minúty mohol pridať ešte minimálne jeden úspešný zásah, no brankár hostí Marček sa prekonával. Úspešne mu v zahadzovaní šancí sekundoval Dávid Leško, ktorému to tiež nie a nie padnúť. Snažili sa prekonať obranu súpera peknými kombináciami, rýchlymi prienikmi, alebo strelou z diaľky. Okrem týchto dvoch futbalistov množstvo dalších šancí ostalo nevyužitých, podieľali sa na nich Kozák, Kočík, Sedlák... Šťastena sa urazila a  po zle vyriešenej obrannej situácii sa dostal pred prázdnu bránu domáceho strážcu svätyne Vaška útočník hostí  Bily a nemal už problém presne zakončiť. O dve minúty po tomto prekvapujúcom momente však bol stav na ukazovateli skóre  zásluhou Dávida Leška už opäť rozdielom dvoch gólov. Napriek snahe domácich sa gólový účet prvého dejstva už nezmenil.

DSCF5640

Druhá časť hry sa niesla opäť v znamení sústavného tlaku domácich, ktorí hrali proti  desatim brániacich hráčov hostí a ich šikovnému brankárovi. Situácia z prvého polčasu sa opakovala, predbiehali sa v zahadzovali jednej šance za druhou. Za zmienku stojí Ďuricova nádherná krížna bomba, ktorá zázračne skončila na kopačke hosťujúceho obrancu, ktorý stál na bránkovej čiare. Podobne tak i Drobňákova technická strela, ktorú si hosťujúci brankár ekvilibristicky skoro vhodil sám do siete a Sedlákov klasický krížny nájazd, ktorý riešil na jeho škodu iba strelou ponad bránu. V tomto pre futbal nevľúdnom počasí hŕstka skalných videla deviate víťazstvo Šarišských Michalian v rade pod vedením trénera Andreja Keresteša. Počas zápasu aj po ňom skalní odmeňovali domácich futbalistov ováciami aj zaverečným ďakovným potleskom.

DSCF5644

Po tomto majstrovskom stretnutí éterom prišel výsledok z Dlhej Lúky, kde Pušovce podľahli domácim 0:1 a tento výsledok znamenal to, že Šarišské Michaľany sa po prvý raz dostalil v tabuľke na najvyšší stupienok. Prve dve kolá trónilo na prvej priečke Záhradné, v treťom Beloveža a od 4. kola boli nepretržite na čele Pušovce. Vďaka ich jedinému jesennému premožiteľovi sa tak dostali na čelo Šarišské Michaľany a zaslúžene prezimujú na prvom mieste.

DSCF5666

Strelec dvoch gólov v zápase s Malcovom Michal Ďurica

To sú práve tie paradoxy futbalu, ale celkové  pôsobenie Šarišských Michalian v tejto lige bolo veľkým pozitívom. Napriek jednej prehre a jednej remíze, v ostatných zápasoch pôsobili futbalovejším dojmom ako ich konkurenti. Súperov vo väčšiine prípadov preválcovali, doma zvíťazili vo všetkých  zápasoch okrem posledného s Malcovom minimálne o tri góly. Vyhrali zápas jesene s ich najväčším konkurentom v boji o postup s Pušovcami. Majú najlepšiu obranu, druhý najlepší útok a získali najviac plusových bodov. S Pušovcami budú mať tú česť  zahrať si na domácom ihriskua bude to určite pred početnou diváckou kulisou. Plusové body musia však potvrdiť vo všetkých jarných zápasoch a to či doma, alebo vonku.

Káder jesenného majstra sa v priebehu súťaže menil. O vedúce postavenie v tabuľke sa v priebehu 14-tich kôl pričinili títo futbalisti:

Brankári: Tomáš Vaško, Jozef Šidík, Jozef Talian

Obrancovia: Jakub Kovaľ, Michal Baka, Michal Dubecký, Peter Zbiňovský, Michal Turok - Heteš, Rastislav Kubuš

Záložníci: Patrik Sedlák, Dávid Leško, Julián Janev, Vladimír Drobňák, Jozef Daňko, Lukáš Štofánik, Matúš Mihok, Patrik Durkáč

Útočníci: Dušan Kozák, Peter Voľanský, Ľubomír Kočík, Michal Ďurica, Jozef Stieber.

P1011321

Jesenný úspech je aj dielom práce vedenia OŠFK na čele s jeho predsedom Petrom Dugasom, vedúceho mužstva dospelých Jána Dopriaka, ako aj celého realizačného tímu. Zaiste by sa klub nezaobišiel bez podpory sponzorov.