Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

12. 11. 2012 o 10:21

Aj mlaď má ŠTK jubilanta

autor: Eugen Magda
1328x čítanéTakmer každý rok dochádza aj vo veľkých odborných futbalových komisiách k zmenám. Jeden z členov športovo-technickej komisie Východoslovenského futbalového zväzu však prichádza na jej zasadnutia pravidelne pomaly dve desaťročia. Má na starosti úsek mládeže – a predovšetkým žiakov, ktorí mu neujdú spod palca. Tým mužom nie je nik neznámy, ale skúsený funkcionár Ing. Jaroslav Duška, ktorý v minulých dňoch – konkrétne 7. novembra oslávil 50. narodeniny.

Ako chlapec sa upísal futbalovým žiakom v košických VSŽ, kde cez dorast sa prepracoval do seniorského mužstva. Lopte sa upísal vo viacerých malých kluboch, ale po dovŕšení 27 rokov sa rozhodol kopačky zavesiť na klinec a venovať sa funkcionárskej činnosti. Bolo to vítané rozhodnutie, lebo na takýto post treba pokojných, fundovaných a rozvážnych ľudí, ktorí si ctia pravidlá futbalu a robia všetko v prospech veci. Jara najskôr zlákalo mesto, kde pracoval v športovo-technickej komisii, ale po rokoch prišiel rozšíriť aj rady ŠTK VsFZ, v ktorých pracuje s mládežou a najmä so žiakmi, takže aj tento post zväz obsadil zapáleným a veci znalým človekom.

Jaro nemá čas na rozdávanie, lebo v civilnom povolaní pracuje na zodpovednom mieste, v U. S. Steel Košice pôsobí ako výskumno-vývojový pracovník, čo chce od človeka veľa. On však aj futbalu dáva veľa zo svojho ja. Je totiž predsedom ŠTK v rámci Oblastného futbalového zväzu Košice-mesto a popri regionálnej funkcionárskej činnosti je aj delegátom Východoslovenského futbalového zväzu. Svojich povinnosti sa vždy zhostil dobre, kde je delegát, zbadá aj nedostatky, ktoré nepostrehli jeho predchodcovia. A je to v záujme poriadku naozaj dobré.

Aj v prípade Ing. Jaroslava Dušku čas uletel. Východoslovenský futbalový zväz však na rožňavského rodáka, ktorý žije v Košiciach, nezabudol, lebo na najbližšom zasadnutí ŠTK mu chce poďakovať za všetko, čo pre futbal urobil a ukrojil z osobného času a vzácneho voľna. Za to všetko patrí zaslúžená vďaka.