Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

20. 11. 2012 o 08:36

Jesenný remízový kráľ s dvoma sériami

autor: Marián Škuba
1484x čítanéPo jeseni druhé miesto so stratou piatich bodov na lídra. Remízový kráľ, na konte jediná prehra, suverénny jesenný top iba šiestich inkasovaných gólov. Tieto štatistické údaje patria MFK Snina.

Ouvertúra sa konala pod Tatrami vo Svite, ktorý v uplynulej sezóne bojoval o postup. No výsledok priam vyrazil dych, Sninčania vyhrali 4:1. "Boli sme v očakávaní, ako vstup do sezóny vypáli. Predsa, príprava je jedno, súťaž druhé," konštatoval František Hanc. Po 3. kole však bola Snina lídrom s plným počtom bodov. Teda vstup, ako sa patrí. "Keď sú výsledky, futbal sa hrá ľahko, na trávniku to ide samo od seba. Pohoda z tréningov sa prenášala do zápasov, spokojnosť bola vtedy maximálna," vrátil sa kouč k začiatku sezóny.
Postupom času sa do popredia dostávala sninská nula v kolónke prehier. Bola vymazaná až v 14. kole. Prehra vo Vysokých Tatrách bola napokon jedinou jesennou. Zaujalo aj čisté konto brankára Petra Diňu. Sninský gólman držal svoj štít bez inkasovaného gólu 989 minút. "Čo sa prehry týka, podmienky nemali nič spoločné s futbalom, malé ihrisko, otrasný terén. Keďže tam nastúpili domáci, museli sme aj my. Prehrali sme, boli aj iné vplyvy, dva góly nám rozhodca neuznal, druhý určite "čistý". Bol to súboj na súboj, kombinácia, či futbalová myšlienka nemali priestor. Čistý štít brankára Diňu priťahoval debaty, záujem médií, keď sme hrali vonku, každý sa pýtal, kedy už dostaneme gól... Dlho sme držali nulu, čo svedčí o charaktere mužstva, ochote behať aj dozadu, bojovať jeden za druhého. Gól sme dostali z jedenástky, ktorá nemala byť, séria bola ukončená. Škoda. Inak to vnímate, ak inkasujete normálne z hry, mohlo sa to stať už skôr, v iných zápasoch, nepovedali by sme nič. K tisícke chýbalo málo a prišiel výmysel rozhodcu. Nevadí, každá séria raz skončí. Aj tá naša už pozná svoj koniec," konštatoval František Hanc.
Ďalším primátom jesene v sninskom podaní je počet remíz. Bolo ich osem, z toho tri doma. Nie s každou deľbou bodov boli Sninčania spokojní. "Remízu v Spišskom Podhradí a michalovskom béčku berieme, vo Vyšnom Opátskom sme mohli a v Haniske mali vyhrať. Na pôde kvalitného súpera sme podali najlepší výkon. Remíza v Giraltovciach bola už spomenutá jedenástkou, do prestávky sme však mali tri čisté šance, tie bolo treba premeniť. Domáce straty mrzia, proti lídrovi sa rozhodca "upískol", neuznal nám gól, proti Sabinovu a Starej Ľubovni sme nezahrali dobre," podotkol tréner, ktorý má za dve odohrané stretnutia prívlastok hrajúci. Zdravotné problémy ho pribrzdili, ale v zimnej príprave opäť naskočí do ostrej prípravy.
Vyslovene sklamaní Sninčania nie sú, i keď vedia, že možnosť zimovať na čele tabuľky tu bola - reálna. V týchto dňoch prebieha obdobie futbalového pokoja... "Máme voľno, stretneme sa opäť 26. novembra. Peňazí veľa nie je, má k tomu čo povedať aj mesto, uvidíme, ako sa postavia k futbalu poslanci, čo povie prezident klubu. Momentálne sme na polceste, je to rozohraté, len si treba povedať nielen na čo máme, ale aj čo chceme," dodal František Hanc.

MFK Snina - muži jeseň 2012MFK SNINA (jeseň 2012/2013)
Horný rad (zľava): M. Lojka, M. Pčola, J. Kopáč, Bednár, S. Lojka, J. Lukáč, Š. Pčola, Tomčák, Wiener, Pe. Diňa; stredný rad: MUDr. Marek Andraščík (lekár), František Hanc (tréner), Jaroslav Uchytil (vedúci mužstva), Marek Lukáč (asistent trénera), Ladislav Jankaj (vedúci mužstva); v podrepe: Červeňák, Ľ. Jankaj, Popovič, Haburaj, Regula, Drančák, Hišem, Štofík.