Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

20. 11. 2012 o 19:32

Zaslúžia si uznanie

autor: Mikuláš Novický
1719x čítanéPomaličky upadá jesenná časť súťažného ročníka 2012/13 do zabudnutia. V novom ročníku sa chystajú zmeny, ktoré zainteresovaných začínajú zaujímať viac, ako to, čo bolo. Platí to hlavne v kategóriách mládeže, počnúc dorastom a končiac prípravkami. Nás však upútali výsledky mladších žiakov Mestského futbalového klubu Slovan Sabinov v skončenej jesennej časti súťaže.

Od okamihu, keď sa tejto kategórie ujal ako tréner Mgr. Marián Valkovič, je na deťoch badať, že ich futbal akoby začínal viac baviť. Nie je to ale jediný dôvod, prečo mladší žiaci v tomto ročníku dosiahli výsledky, ktoré ich pasujú do vedúcej pozície v II. lige mladších žiakov skupiny sever. V desiatich stretnutiach jesennej časti nenašli premožiteľa. Nastrieľali spolu 45 gólov. Nie je to síce najväčší počet dosiahnutých gólov družstva v súťaži, ale súperom dovolili do svojej siete trafiť iba trikrát. Je to suverénne najnižší počet obdržaných gólov, pričom na domácom ihrisku ich brankári neinkasovali ani raz. Po góle inkasovali v troch stretnutiach na ihriskách súperov, no útočníci vždy dokázali odpovedať viacerými strelenými gólmi a zvíťaziť. V tabuľke vedú pred súperom a menovcom z Giraltoviec, ktorého doma zdolali dvoma gólmi. Musíme tiež dodať, že odohrali šesť stretnutí na ihriskách súperov a len štyri na domácom ihrisku. V jarnej časti tak budú mať častejšie výhodu domáceho prostredia.

Kto sa ale o výsledky, či strelené góly zaslúžil? Najlepšími strelcami sú talentovaní útočník Jozef Vranko a Miroslav Mikolaj, ktorí strelili po 10 gólov. Deväť gólov strelil druhý útočník Jaroslav Kalaš. Tri góly majú na svojom konte Filip Marton, Dávid Smrek a tiež jediná dievčina v družstve - Erika Belišová. Dvakrát sa trafil Erik Dragoň a opora obrany a kapitán družstva Ladislav Vasočák. Jednu presnú strelu vyslali Kristián Kvašňák, Filip Varga a Ján Juda. V bráne sa vystriedali Dušan Dlugoš a Hugo Heredoš. Spomínaní strelci gólov vlastne tvorili základ družstva. Nestratili sa však ani obrancovia Koloman Urda či Slavomír Čekan. Okrem nich dostali príležitosť Samuel Turák, Ľuboš Pagurko, Patrik Gargalík či Tomáš Strelec. Do družstva patria aj Marek Ernst, Alex Olejár, Kevin Džačovský a Branislav Stanko, ktorí spolu s ďalšími adeptmi na dres klubu na svoju príležitosť čakajú.

Čakateľov je však oveľa viac. Pripravujú sa v dvoch prípravkách. Pre jedenásťročné deti je vytvorená jedna skupina, ktorú vedie Ivan  Valkovič, známy bývalý brankár klubu. Prípravu desaťročných a mladších detí má na starosti Miroslav Mihálik, ktorý sa výchove mladých futbalistov venuje už desaťročia. Veď v klube aj teraz za mužstvo dospelých hráva niekoľko jeho bývalých zverencov. Nesmieme zabudnúť, že na úspechoch detí má svoj podiel aj vedúci družstva Ján Strelec, ktorý trénerovi a deťom pomáha pri každom stretnutí. Môže byť príkladom pre ostatných rodičov, ktorí majú svoje deti prihlásené v klube a len sporadicky sa o ich činnosť zaujímajú. Nie je síce sám, ale každý, kto príde a ponúkne pomoc, je v klube vítaný. Klub sa snaží, aj v týchto ťažkých časoch, aby podmienky pre najmenších boli stále lepšie a lepšie. A to aj napriek tomu, že okrem zaplatenia členského cca 20 € na rok, nežiada rodičov, aby povinne prispievali na činnosť detí v klube. V nasledujúcich zimných mesiacoch sa deti budú pripravovať v telocvični resp. v hale. V mestskej hale sa pred vianočnými sviatkami tiež pripravuje turnaj pre desaťročné a mladšie detí sabinovských škôl, na ktorom sa budú hľadať ďalší budúci futbalisti klubu.