Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

27. 11. 2012 o 11:26

Humenské koncové svetlá

autor: Marián Škuba
1307x čítanéJesenná časť sezóny mala v KENO 10 III. ligy kvôli dohrávkam menšie meškanie, ale už je za nami. Humenčania v nej ako nováčik neuspeli, po polovici sezóny im patria koncové svetlá. Pár slov na futbalovú tému sme prehodili s Martinom Frigom, manažérom ŠK Futura Humenné.

Zimujete na poslednom 16. mieste. Pred začiatkom sezóny neboli v klube veľké oči, ale koncové svetlá sú logicky ďaleko za očakávaním. "Naša filozofia bola dať príležitosť mladým hráčom v kombinácii so skúsenými Ljubarskym, Paraskom a Hreškom. Už v príprave sa naše plány začali komplikovať. Nešťastné zranenie kolena v príprave vyradilo Ljubarského takmer na celú jeseň, odohral iba posledné dva zápasy, Hreško kvôli operácii absentoval úvodné tri kolá, komplikovaný bol príchod Bačíka, ktorý nastúpil tiež až vo 4. kole. K tomu sa pridalo zranenie Bálinta, našej brankárskej jednoky (pozn.: koleno, lýtko) na celú jeseň. Z týchto dôvodov museli nastať rošády v zostave, čo malo za následok zníženie kvality na určitých postoch. Najviac sme to pocítili na ľavej strane obrany, kde sme pôvodne rátali s Jakubčom, ten sa však na svoj post dostal až v závere jesene, kde ukázal nesporné kvality. Dovtedy musel suplovať v strede zálohy Ljubarského. Spomenúť musím aj nevyrovnané výkony dvojice brankárov."
Výsledkové trápenie bolo najmä doma. Ako vnímate vo futbale nebývalý jav, že domáca bilancia (skóre 6:12, 4 body) je horšia ako vonku (9:16, 6 bodov)?  "Prejavila sa nevyspelosť mužstva, mladí hráči nedokázali zvladnúť tlak domácich zápasov a po individuálnych chybách sme zbytočne inkasovali, strácali body. V stretnutiach vonku bolo jednoznačne badať väčšiu uvoľnenosť, čoho výsledkom je slušná bilancia jedného víťazstva a troch remíz."
 Asi ich nie je veľa, ale predsa, ktoré zápasy vás uspokojili? "Viackrát vonku - v Spišskej Novej Vsi, Námestove, Banskej Bystrici i v Košiciach. Doma iba s Lučencom. "
A čo hráčsky káder? "Musíme riešiť brankársky post, v obrane je otázne zotrvanie Jakubča, pokiaľ by ostal aj v jarnej časti, myslím, že v zadných radoch k obmene nedôjde. Stredovú formáciu potrebujeme doplniť v krajných pozíciách, rovnako sa posilniť musíme aj v ofenzíve, nakoľko utočné duo nenaplnilo naše očakávania."
Čaká nás zimná prestávka. Aký bude jej tohtoročný program? "Tréningový proces bude prebiehať v domácich podmienkach do 14. decembra, v roku 2013 je začiatok zimnej prípravy naplánovaný na 7. januára."
 1.HFCHumenne-vitazMRV1Humenský klub vstúpil do jesennej časti pod novým názovom ŠK Futura. Črtala sa spolupráca s mestom. Došlo za polroka k nejakému posunu? "Žiaľ, nie. Aj napriek splneným požiadavkám, ktoré si mesto stanovilo, teda klub je občianske združenie a nemá žiadné dlhy. Skôr si myslím, že vstupom zástupcov mesta do hokeja, je futbal na vedľajšej koľaji, hoci veľmi radi by sme privítali pani primátorku ako prezidentku klubu aj my. V súčasnej dobe je našou prvoradou úlohou hľadať možnosti finančného vykrytia rozpočtu jarnej časti 2012/2013. Čo sa športovej časti týka, chceme sa v tretej lige udržať, fanúšikov potešiť hrou i výsledkami, čo sa nám v jesennej časti nedarilo."
 Realizačný tím - tréner: Jozef VALKUČÁK (do 9. kola Jaroslav VARCHOLA), asistent: Martin TONGEĽ, vedúci mužstva: Martin FRIGA (aj manažér); lekár: MUDr. Vladimír KUŽMIK