Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

04. 12. 2012 o 19:18

Dva memoriály a o Pohár predsedu v hale

autor: Eugen Magda
1410x čítanéAni sa nám nechce veriť, ale niektoré halové futbalové turnaje majú už bohatú históriu, dalšie sa hlásia čoraz viac o slovo. Všetko to potvrdzuje aj druhý decembrový víkend, počas ktorého haly a telocvične budú žiť futbalovým dianim.

V sobotu 8. decembra bude v telocvični na ZŠ Bruselská 3. ročník Memoriálu Jozefa Bombu. Jeho organizátorom sú Internacionáli VSS a Košický olympijský klub. Obaja sa tak rozhodli nie náhodou. V klube i v olympijskom hnutí sú totiž viacerí bývalí spoluhráči tohto velikána zo zelených trávnikoch, ktorí žiaril na trávnikoch buď ako pravý obranca, alebo stopér, Vyšiel z liahne v Bardejove, odkiaľ sa potom dostal do ligových klubov Tatrana Prešov, počas vojenčiny do RH Brno, po návrate opäť do srdca Šariša, odtiaľ do VSS Košice a na sklonku kariéry späť do rodného Bardejova. Vďaka svojím výkom nielenže sa dostal na turnaj UEFA, ale neskôr 13-krát reprezentoval ČSSR, ba dvakrát obliekol aj dres ČSSR B a olympijského mužstva a ako jediný východniar obliekol aj dres Európy proti Škandinávii v roku 1964 v Kodani.

Organizátori na tohtoročný turnaj pozvali FK VSŽ, FK Péder, FK Spoje a samozrejme, že nebudú chýbať ani Internacionáli VSS. Štartovať budú hráči nad 50 rokov, pričom každé družstvo môže postaviť dvoch futbalistov už od 45 rokov. Na turnaji bude hrať každý s každým. Pri rovnosti bodov o poradí rozhodne vzájomný zápas, celkové skóre, viac strelených gólov a žreb.

V meste, v basketbalovej Infiniti aréne bude tiež v sobotu 8. decembra ráno od 8.00 hod, halový turnaj starších žiakov o putovný Pohár predsedu Mestského futbalového zväzu. Na jeho 11. ročníku budú hrať košické družstvá KAC, Šaca, Galaktik, Lokomotíva, obhajca trofeje MFK a Athletico Sokoľ. Hrací čas je 2x10 minút. Turnaj otvorí zápas KAC – Šaca a o 15.00 hod. ho ukončí stretnutie Galaktik – Athletico, po ktorom bude slávnostné vyhlásenie výsledkov.

Popoludní o 16.00 hod. otvoria v hádzanárskej hale vedľa Blšáku dvojdňový 8. ročník Memoriálu Bohdana Benedika. Na toto podujatie pozval hlavný organizátor Východoslovenský futbalový zväz zo zahraničia DVTK Diósgyör, BKS Lublin, z našich družstiev FK Spišská Nová Ves, Zemplín Michalovce, 1. FC Tatran Prešov, MFK Košice, FA Benecol, ktorého B. Benedik bol spoluzakladateľom a štartovať bude tiež tradične VsFZ U15. Turnaj, ktorý sa začne zápasom VsFZ U 15 – FA Benecol a bude pokračovať v nedeľu od 8.00 hod. stretnutím 1. FC Tatran Prešov – MFK Košice, ukončí ho v nedeľu o 18.00 hod. duel MFK Košice – VsFZ U 15. Počas dvoch dní sa stretne každý s každým, diváci uvidia 28 zápasov, nehovoriac, že všetci aktéri môžu ukázať svoje umenie v plnej paráde. Buda to nielen dôstojné defilé na počesť jedného z bývalých predsedov, ale aj výborná konfrontácia a príprava pre mlaď.